infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Z promilami kierowali pojazdami

wtorek Październik 13, 2020

Osoba będąca pod wpływem alkoholu i prowadząca pojazd jest poważnym zagrożeniem w ruchu drogowym.

Niestety wielu kierowców nie zważa na konsekwencje i decyduje się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. W czasie minionego tygodnia słupeccy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy pomimo stanu nietrzeźwości zdecydowali się na prowadzenie pojazdów. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

5 października w Wilcznej dzielnicowy zatrzymał 50-letniego mieszkańca powiatu konińskiego, który prowadził samochód osobowy. Badanie wykazało ok. 3,3 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Dzień później policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali w Lądzie do kontroli motorowerzystę. Okazało się, że kierujący jednośladem był pijany - miał ok. 2,7 promila alkoholu w organizmie. 9 października w Słupcy w ręce mundurowych wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca. 50 -letni mężczyzna z powiatu słupeckiego prowadził swoje audi mając ok. 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy, że każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata, a także dotkliwe grzywny. Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce wsiąść za kierownicę pojazdu powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, którzy są często sprawcami kolizji oraz wypadków drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
9.4
°C
90
%
8
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: