infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Permutacje – festiwal sztuki komputerowej

wtorek Czerwiec 8, 2021

Szósta edycja Festiwalu Permutacje to propozycja na wielbicieli sztuki komputerowej. Na wystawę zostali zaproszeni artyści, którzy praktykują na co dzień zagadnienia związane z mediami, wśród nich ważną rolę odgrywa przetwarzanie komputerowe, generatywność, interaktywność, sztuczna inteligencja, grafika 3D, synteza mowy i aranżacje z udziałem laserów.

Na tegoroczną edycję wydarzenia zaprosiliśmy następujących artystów: Maciej Drabik, Przemysław Jasielski, Szymon Kaliski, Łukasz Sienkiewicz, Marek Straszak, Łukasz Szałankiewicz, Voices of the Cosmos, Marcelo Zammenhoff, Arek Zub.
Kuratorem jest Roman Bromboszcz.

Festiwal sztuki komputerowej odbędzie się w tym roku pod znakiem tematyki science-fiction. Fantastyka naukowa to działalność, którą znamy przede wszystkim z literatury, ale obecna jest ona także w sposób silny w komiksie i w ramach sztuki ilustracji oraz sztuki koncepcyjnej, w ramach gier komputerowych i animacji.

Tegoroczna edycja przejawiać się będzie poprzez wystawę, w ramach której pokażą się artyści skoncentrowani zasadniczo na walorach wzrokowych, ale także kompozytorzy, muzycy, którzy przygotują utwory muzyki elektronicznej, komputerowej.

Zapraszamy! Do zobaczenia w Wieży Ciśnień.

Otwarcie wystawy 11 czerwca o g. 18.00.

Wystawa do 30 czerwca.

INNE WIADOMOŚCI

Konin
19.0
°C
45
%
2
km/h
0.0
mm
83
%