infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wszystko, co musisz wiedzieć o kaskach narciarskich

piątek Luty 5, 2021

Sezon zimowy trwa w najlepsze, a narciarze niespokojnie czekają na otwarcie krajowych stoków.

Zanim jednak to się stanie, warto wybrać odpowiedni kask. W dzisiejszym tekście odpowiemy Ci na najważniejsze pytania dotyczące tego sprzętu.

Zanim wyjedziesz

Kask jest oczywiście bardzo ważny, ale powinieneś również zwrócić uwagę na ubezpieczenie narciarskie, które ochroni Cię przed konsekwencjami finansowymi niektórych zdarzeń. Najlepiej będzie, jeśli skupisz się na poszukiwaniach w Internecie i skorzystasz z ogólnodostępnych kalkulatorów oraz porównywarek. Więcej informacji o tym, jak działa ubezpieczenie narciarskie w Polsce, znajdziesz tutaj: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/a/ubezpieczenie-narciarskie-w-polsce/48.html

Jak wybrać kask narciarski?

Poniżej znajdziesz 3 najważniejsze pytania, z którymi mierzą się wszystkie osoby, chcące kupić kask narciarski.

1. Jaki rozmiar wybrać?

Najczęściej w sklepach spotkasz się z zakresem regulacji wyrażonym w cm. Może jednak zdarzyć się, że producent będzie stosować rozmiarówkę literową. W takiej sytuacji sprawdź tabelę, z której dowiesz się, jaki wymiar reprezentuje dana litera. Pierwszym pomiarem, jaki wykonasz, powinien być obwód głowy wykonany nieco powyżej linii brwi. Do wyniku nie zapomnij dodać 2 cm, które reprezentują potrzebny zapas. 

2. Jak zmierzyć kask?

Wbrew pozorom nie wystarczy jedynie zmierzenie obwodu głowy. W końcu każdy z nas jest inny, a nasze głowy różnią się od siebie kształtem. W praktyce oznacza to, że zakup kasku narciarskiego bez wcześniejszego zmierzenia go jest pomysłem ryzykownym. Warto również wiedzieć, że kaski męskie i damskie różnią się od siebie właśnie kształtem ze względu na aspekty anatomiczne.

Gdy już założysz wybrany kask, to sprawdź, czy bez zapiętego paska jest on w stanie utrzymać się na głowie przy delikatnym potrząsaniu. Pamiętaj, by mierzenie trwało co najmniej kilka minut. Jeśli nie poczujesz żadnego ucisku, to znak, że kask będzie dla Ciebie odpowiedni.

3. W jaki sposób dopasować kask?

Każdy kask jest wyposażony w specjalny pasek pod brodą, który powinien ściśle przylegać, ale nie uciskać skóry. Przy okazji warto też sprawdzić, czy dany kask posiada wyściółkę na pasku, która znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Bywa też tak, że kask jest wyposażony w specjalne pokrętło do zmiany obwodu. Tego typu rozwiązanie jest bardzo korzystne, ponieważ pozwala na mikroregulację i dopasowanie z dużą precyzją kasku do konkretnego obwodu głowy.

Czego jeszcze potrzebujesz?

Kask i ubezpieczenie narciarskie to elementy obowiązkowe, ale warto skupić się jeszcze na kilku innych rzeczach, które przydadzą się podczas zimowego wyjazdu. Jeśli chcesz znaleźć wszystkie poradniki w jednym miejscu i nie przeszukiwać Internetu, by zdobyć niezbędną wiedzą, wejdź na stronę: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/poradniki/0.html. Przygotowane artykuły mają za zadanie pomóc Ci w organizacji wymarzonego urlopu oraz odpowiednim przygotowaniu do szaleństw na stokach narciarskich.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
15.4
°C
43
%
20
km/h
0.0
mm
11
%
Nadchodzące wydarzenia: