infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wszystkich Świętych – zmiany w ruchu

czwartek Październik 22, 2020

Od 30 października do 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonach cmentarzy na ulicy Kolskiej i Staromorzysławskiej.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom udającym się na cmentarze oraz na newralgicznych skrzyżowaniach i drogach dojazdowych służbę pełnić będą funkcjonariusze policji oraz Straży Miejskiej. Wszystkie zaplanowane zmiany w organizacji ruchu kołowego zostaną oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi. Chodzi o usprawnienie ruchu kołowego.

CMENTARZ PARAFIALNY, UL. KOLSKA W KONINIE

Jako tymczasowy parking dla kierowców dojeżdżających w rejon cmentarza wyznaczono wschodnią nitkę Trasy Warszawskiej (kierunek Koło – Konin). Tymczasowy parking zostanie utworzony na prawym pasie jezdni od ronda w kierunku Konina. Ruch pieszych przewidziany jest na istniejącym pasie włączenia jako dojście do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego. W związku z powyższym dla zapewnienia komfortu wszystkich pieszych kierujących się w z pasa postojowego w kierunku cmentarza zostanie zdemontowanych kilka barier energochłonnych w odległościach co 70m. Na czas wyznaczonego „parkingu na Trasie Warszawskiej” zostanie tymczasowo zablokowany zjazd z łącznicy z ul. Europejskiej a ruch w kierunku Konina zostanie skierowany na rondo.

Zmiany w organizacji ruchu na Trasie Warszawskiej

Ulica Kolska na czas „Wszystkich Świętych” będzie ulicą jednokierunkową do skrzyżowania z ul. Świętojańską. W celu ustalenia priorytetu dla komunikacji publicznej na ul. Kolskiej (od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania z ul. Świętojańska) przewidziano BUS PAS – którym będzie możliwe poruszanie się wyłącznie autobusów MZK. Ruch pojazdów osobowych na ul. Kolskiej będzie ograniczony wyłącznie do lewego pasa a postój pojazdów będzie możliwy tylko w wyznaczonych miejscach.

CMENTARZ KOMUNALNY, UL. STAROMORZYSŁAWSKA W KONINIE:

Ulica Działkowa, na odcinku od parkingu przy cmentarzu komunalnym do skrzyżowania z ul. Staromorzysławską, będzie drogą jednokierunkową z zakazem zatrzymywania się po obu stronach. Wyjazd z parkingu przy cmentarzu na ul. Działkowej będzie możliwy w obu kierunkach.

Ulica Staromorzysławska, na odcinku od skrzyżowania z ul. Działkową, będzie drogą jednokierunkową. Na całej długości ul. Staromorzysławskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach. Plac przed bramą wjazdową do cmentarza komunalnego zostanie objęty zakazem poruszania się pojazdów. Na ul. Staromorzysławskiej, od skrzyżowania z ul. Harcerską do cmentarza parafialnego i komunalnego, będzie dozwolony ruch tylko autobusów MZK.

Ulica Harcerska, od skrzyżowania z ul. Staromorzysławską do skrzyżowania z ul. Sosnową, będzie drogą jednokierunkową z zakazem zatrzymywania się po lewej stronie. Zakazem zatrzymywania się będą dodatkowo objęte ulice: Portowa i Ks. Jerzego Popiełuszki

W okresie święta Wszystkich Świętych priorytet będą miały autobusy komunikacji publicznej. Wszystkich zmotoryzowanych, odwiedzających w tych dniach cmentarze na terenie miasta Konina, prosi się o pozostawienie pojazdów na niżej wymienionych parkingach:

  1. Kolska: strona lewa za cmentarzem, Trasa Warszawska: na prawym pasie nitki wschodniej (kierunek Koło – Konin), ul. Grunwaldzka: parking, parking z wjazdem od ul. Europejskiej ul. Działkowa: parking, dodatkowe miejsca parkingowe zostaną utworzone na terenie ogrodzonym przy cmentarzu, wjazd bramą od ulicy Działkowej, ul. Harcerska: po prawej stronie

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
-2.2
°C
89
%
10
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%