infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wszystkich Świętych. Organizacja ruchu w okolicach cmentarzy

wtorek Październik 22, 2019

Od 31 października do 3 listopada zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonach cmentarzy na ulicy Kolskiej i Staromorzysławskiej w Koninie.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom udającym się na cmentarze oraz na newralgicznych skrzyżowaniach i drogach dojazdowych służbę pełnić będą funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej. Wszystkie zaplanowane zmiany w organizacji ruchu kołowego zostaną oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi. Prosimy wszystkich użytkowników ruchu o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie dróg (szczególnie w rejonach cmentarzy) i o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem lub funkcjonariuszy służb miejskich- apeluje policja.

Zmiany w organizacji ruchu w związku z dniem Wszystkich Świętych w Koninie:

CMENTARZ PARAFIALNY, UL. KOLSKA W KONINIE

– Ulica Kolska, od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania z ul. Świętojańską, będzie drogą jednokierunkową z wjazdem od Trasy Warszawskiej (od stacji paliw). Na ul. Kolskiej po prawej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

UWAGA! ZMIANY NA TRASIE WARSZAWSKIEJ!

Na Trasie Warszawskiej, od skrzyżowania z ul. Osada do skrzyżowania z ul. Kolską (do stacji paliw), zostanie utworzony jeden pas postojowy, a ruch pojazdów zostanie ograniczony do jednego pasa ruchu. Na odcinku tym zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania.  Na skrzyżowaniu ulicy Kolskiej i Trasy Warszawskiej (obecnie wybudowane rondo) ruch kołowy będzie przebiegał bez zmian. W rejonie skrzyżowania będzie obecny patrol policji, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w tym rejonie. Zabrania się wjazdu oraz pozostawiania pojazdów na terenach zielonych w rejonie nowo wybudowanego węzła na ul. Warszawskiej i Kolskiej w miejscach do tego nie wyznaczonych lub mogących powodować utrudnienia w ruchu dla innych uczestników.

- Na wschodniej nitce Trasy Warszawskiej, po obu stronach, obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się.

- Na odcinku ul. Wał Tarejwy  (od ul. Kolskiej do ul. Żwirki i Wigury) po obu stronach zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

CMENTARZ KOMUNALNY, UL. STAROMORZYSŁAWSKA W KONINIE:

- Ulica Działkowa, na odcinku od parkingu przy cmentarzu komunalnym do skrzyżowania z ul. Staromorzysławską, będzie drogą jednokierunkową z zakazem zatrzymywania się po obu stronach. Wyjazd z parkingu przy cmentarzu na ul. Działkowej będzie możliwy w obu kierunkach. Na skrzyżowaniu ul. Działkowa - Zakole wyjazd z ul. Działkowej będzie możliwy tylko i wyłącznie na wprost.

- Ulica Staromorzysławska, na odcinku od skrzyżowania z ul. Działkową, będzie drogą jednokierunkową. Na całej długości ul. Staromorzysławskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach. Plac przed bramą wjazdową do cmentarza komunalnego zostanie objęty zakazem poruszania się pojazdów. Na ul. Staromorzysławskiej, od skrzyżowania z ul. Harcerską do cmentarza parafialnego i komunalnego, będzie dozwolony ruch tylko autobusów MZK.

- Ulica Harcerska, od skrzyżowania z ul. Staromorzysławską do skrzyżowania z ul. Sosnową, będzie drogą jednokierunkową z zakazem zatrzymywania się po prawej stronie.

- Zakazem zatrzymywania się będą dodatkowo objęte ulice: Portowa i ks. Jerzego Popiełuszki. W okresie święta Wszystkich Świętych priorytet będą miały autobusy komunikacji publicznej. Wszystkich zmotoryzowanych, odwiedzających w tych dniach cmentarze na terenie miasta Konina, prosi się o pozostawienie pojazdów na niżej wymienionych parkingach:

Kolska: strona lewa za cmentarzem,

Trasa Warszawska: po zachodniej stRonie jezdni zachodniej, Grunwaldzka: parking,

Działkowa: parking, dodatkowe miejsca parkingowe zostaną utworzone na terenie ogrodzonym przy cmentarzu, wjazd bramą od ulicy Działkowej, Harcerska: po prawej stronie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
22.8
°C
42
%
16
km/h
0.0
mm
91
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń