infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wielkopolska spadła na czwarte miejsce w ogólnopolskim zestawieniu szczepień

czwartek Listopad 25, 2021

Pełną ochronę przeciw COVID-19 ma zapewnione około 56 proc. Wielkopolan. Przez trzy tygodnie współczynnik ten wzrósł o niecały punkt procentowy- podaje Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Próg 50 proc. osób zaszczepionych przekroczyły wszystkie grupy wiekowe poza dziećmi i młodzieżą. W grupie 12-19 szczepiło się zaledwie 32 proc. osób. W Wielkopolsce zakażenia koronawirusem odnotowano już w ponad 300 szkołach.Wiele klas trafia na kwarantanny, a rodzice stają przed koniecznością zapewnienia opieki dzieciom ponownie przechodzącym w tryb zdalnego nauczania.Ciężki przebieg, PIMS i post-COVID – to grozi dzieciom bez szczepień - informuje PPOZ. 

Zdrowotne korzyści płynące z zaszczepienia przeciw COVID-19 są oczywiste. Poza nimi warto pamiętać, że obecnie osoby zaszczepione nie mają nakładanej kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną. Czwarta fala pandemii w całej Polsce przybiera na sile. Coraz więcej osób zakaża się wirusem SARS-CoV-2, więc rośnie ryzyko kontaktu z osobą chorą. Szczepienie znacząco zmniejsza ryzyko jego negatywnych konsekwencji, w tym ciężkiego przebiegu choroby – przypomina Hanna Philips, zastępca dyrektora ds. medycznych Wielkopolskiego Oddziału NFZ. COVID-19 jest zagrożeniem także dla młodych osób. Wskazuje na to wielu ekspertów. Zależy nam, żeby dotrzeć do nich, a także do ich rodziców i przekonać do zaszczepienia, pokazać korzyści tej formy ochrony- dodaje.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
-4.0
°C
85
%
21
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%