infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Uwaga na oszustów kryptowalutowych

sobota Sierpień 8, 2020

Komenda Miejska Policji w Koninie ostrzega przed oszustami, którzy poprzez strony wykorzystywane do obrotu kryptowalutami, zdobywają wrażliwe dane osobowe, a następnie włamują się na konta bankowe właściciela i okradają go z wszystkich oszczędności.

Szybki rozwój i rosnąca popularność Bitcoin-ów, stała się idealną pożywką dla oszustów. Podczas rejestrowania się na strony służące do obrotu kryptowalutą, udostępniamy wszystkie dane wrażliwe takie jak: imię i nazwisko, datę urodzenia lub PESEL, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, nr telefonu oraz adres e-mail. Po zakończeniu rejestracji na stronie, pojawia się informacja o wniesieniu opłaty w wysokości 250 Euro lub 250 USD na cele związane z obrotem kryptowaluty. Następnym krokiem przybliżającym przestępców do naszych oszczędności, jest nawiązanie z potencjalną ofiara kontaktu, używając do tego komunikatora znajdujących się na stronie lub telefonu komórkowego. Pisząc lub dzwoniąc oszuści informują osobę, że na ich koncie internetowym zgromadzone zostały Bitcoin-y, które należy spieniężyć. By to zrobić trzeba najpierw pobrać aplikacje o nazwie „ANY DESK” . Po jej zainstalowaniu przestępcy zyskują podgląd do wszystkich operacji dokonywanych na naszym komputerze lub telefonie. Następnie oszuści proszą o przelanie drobnej kwoty pieniędzy na konto kryptowalutowe. Po zalogowaniu się na koncie bankowym i przelaniu żądanej sumy pieniędzy, przestępcy przejmują konto i czyszczą je z wszystkich zgromadzonych środków.

Uważajmy więc na strony internetowe, które oferują szybki i łatwy zarobek. Pod tego typu ofertami zazwyczaj czają się oszuści, którzy będą chcieli w łatwy sposób nas okraść.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
21.7
°C
47
%
18
km/h
0.0
mm
0
%