infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Uwaga, kierowcy i pasażerowie MZK!

czwartek Październik 22, 2020

Zmiany w organizacji ruchu na V Osiedlu od 24 do 26 października (do godz. 5:00) w rejonie nowo wybudowanego ronda na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia–11 Listopada wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu kołowym.

Prace realizowane w rejonie skrzyżowania będą polegały na ułożeniu warstwy ścieralnej na całej powierzchni przebudowywanego układu komunikacyjnego. Planowane roboty zakładają całkowite zamknięcie rejonu skrzyżowania ul. Wyzwolenia–11 Listopada–Zakole. W związku z tym ruch kołowy zostanie przekierowany lokalnie na przyległe ulice. Na czas prowadzonych prac zostaną wyznaczone objazdy. Ruch pieszy odbywać się będzie nowo wykonanymi chodnikami wzdłuż ulic. Jak informuje MZK – w związku ze zmianą organizacji ruchu, polegającą na całkowitym zamknięciu przejazdu przez rondo u zbiegu ulic 11 Listopada, Zakole i Wyzwolenia, od soboty 24 października od godz. 6:00 do poniedziałku 26 października do godz. 5:00, tymczasowej zmianie ulegną trasy 8 linii komunikacyjnych MZK. Przystanki 11 Listopada zostaną na te dni wyłączone z użytkowania, natomiast między przystankami Zakole, Okólna, Sosnowa, Wyzwolenia i Glinka, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza.

Zmiany dotyczą linii 50, 52, 57, 59, 60, 62, 63 i nocnej linii 100.

W sobotę linia zastępcza rozpocznie kursowanie o godz. 6:00, z częstotliwością co 20 minut do godziny 9:00 i z częstotliwością co 10 minut w godz. 9:00 – 17:00. Od godz. 17:00 linia znów zmniejszy częstotliwość odjazdów do 20 minut. Rozkład linii zastępczej jest skorelowany z godzinami kursowania innych linii komunikacyjnych na przystankach przesiadkowych Glinka w obu kierunkach. Podobna będzie częstotliwość kursowania linii zastępczej w niedzielę, z tą różnicą, że pierwsze kursy pojawią się objeździe już o godz. 5:00. Zachęcamy naszych pasażerów do korzystania z komunikacji zastępczej i przesiadanie się na regularne linie na przystankach Glinka. Z przystanku po stronie pomnika Kardynała Wyszyńskiego wszystkie linie regularne pojadą w kierunku Centrum, natomiast z przystanku po stronie osiedla Glinka, autobusy pojadą w kierunku Cmentarz Komunalny lub Grójec. Szczegółowe rozkłady jazdy linii zastępczej znajdą się na przystankach oraz na stronie internetowej MZK.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.7
°C
89
%
20
km/h
0.0
mm
0
cm
67
%
Nadchodzące wydarzenia: