infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Utrudnienia w ruchu

czwartek Październik 15, 2020

W związku z realizacją kolejnego etapu inwestycji „Budowa połączenia ul. I. Paderewskiego i Wyzwolenia w Koninie” w dniach 17-19 października wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu kołowym.

Prace realizowane w rejonie skrzyżowania będą polegały na ułożeniu warstwy ścieralnej na całej powierzchni przebudowywanego układu komunikacyjnego. Zadanie zostanie podzielone na dwa etapy technologiczne. Etap I zakłada całkowite zamknięcie zachodniej nitki ul. Przemysłowej oraz całej ul. I. Paderewskiego od torów kolejowych do skrzyżowania z ul. Przemysłową. W związku z tym ruch w kierunku Bydgoszczy oraz centrum miasta (na odcinku między stacjami benzynowymi) będzie się odbywał nitką wschodnią po 1 pasie w każdym kierunku. Na czas robót teren robót zostanie wyłączony również z ruchu pieszego.

Etap II ww. zadania zakłada zamknięcie dla ruchu odcinka wschodniego ulicy Przemysłowej na odcinku od stacji BP do Stacji BP. Ruch odbywać się będzie połową jezdni ul. Przemysłowej. Odcinek ul. I. Paderewskiego (od skrzyżowania z ul. Torową do skrzyżowania z ul. Przemysłową pozostanie zamknięty dla ruchu do dnia 19.10. do godz. 5:00. Dojazd do działek i garaży przy ul. Paderewskiego możliwy będzie wyłącznie od ul. Kleczewskiej i Chopina. Roboty mają charakter krótkotrwały. Ruch pieszy odbywać się będzie nowo wykonanymi chodnikami wzdłuż ulic.

W związku z powyższym w dniach od 17 do 19.10.2020 (do godz. 5:00) etapowo zostanie wyłączone z ruchu skrzyżowanie ul. I. Paderewskiego i Przemysłowej. Na czas prowadzonych robót zarówno dla ruchu lokalnego jak i tranzytowego zostaną wyznaczone objazdy.

Z uwagi na zamknięcie odcinka ul. I. Paderewskiego wprowadza się objazdy do ul. Kleczewskiej i Osiedla Zatorze: od strony Bydgoszczy: przez ul. Brunatną i Kleczewską, od strony Poznania i Warszawy przez ul. Kleczewską.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
8.9
°C
91
%
10
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: