infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Uratowali 91-letnia kobietę, seniorka bezpiecznie wróciła do domu

wtorek Grudzień 11, 2018

Szczególną wrażliwością wykazało się dwoje młodych ludzi, którzy w nocy przywieźli do Komendy Powiatowej Policji w Kole zdezorientowaną kobietę.

91-latka błąkała się po jednej z kolskich ulic. Funkcjonariusze ustalili jej tożsamość i odwieźli starszą panią do jej najbliższych. W niedzielę w nocy 9 grudnia, tuż po godzinie 3.00 do Komendy Powiatowej Policji w Kole taksówką przyjechało dwoje młodych ludzi ze starszą panią. Poinformowali dyżurnego jednostki, że zauważyli zdezorientowaną kobietę na jednej z kolskich ulic. Seniorka odziana była jedynie w piżamę. Kontakt ze starszą panią był bardzo utrudniony. Policjanci z uwagi na wychłodzenie organizmu kobiety, bezzwłocznie przewieźli ją do szpitala. Tam lekarz ocenił stan jej zdrowia. Na szczęście nie był na tyle poważny, by kobietę hospitalizować. Niestety starsza pani nie potrafiła podać swoich danych personalnych, wskazać gdzie mieszka, ani określić po co wyszła z domu i dokąd się udaje. Po wielu próbach, policjantom udało się ustalić miejsce zamieszkania seniorki. Okazało się, że 91-laka wyszła z domu bez wiedzy pozostałych domowników. Właściwa postawa młodych ludzi spowodowała, że tym razem nie doszło do sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu starszej, zdezorientowanej osoby. Dzięki ich wrażliwości 91-latce nic się nie stało i bezpiecznie powróciła do najbliższych.

 

 

 

Apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore, bądź które mogą potrzebować opieki. Jest to nader istotne zimą, gdy niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osób pozbawionych opieki.

 

Prosimy również rodziny i opiekunów osób starszych, szczególnie mających kłopoty z pamięcią, o umieszczenie w ubraniach tych osób informacji zawierającej dane osobowe, a także numer telefonu do członka rodziny. Wiadomość taka może być w formie zapisanej kartki papieru w kieszeni płaszcza, czy kurtki, bądź przyszyta w wewnętrznej stronie ubrania. Niewątpliwie ułatwi to służbom kontakt z rodziną w podobnych sytuacjach.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
7.1
°C
91
%
14
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: