infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Trzy wypadki i pożar to bilans weekendu

poniedziałek Luty 11, 2019

9 lutego w Słupcy na ul. Traugutta doszło do pożaru w jednym z bloków mieszkalnych.

W jednym z mieszkań zapalił się telewizor. Po dojeździe na miejsce strażaków okazało się, że na klatce oraz w mieszkaniu panuje bardzo duże zadymienie. Właściciel próbował wynieść na zewnątrz palący się telewizor, jednak nie udało mu się to. Dopiero strażacy wynieśli telewizor na zewnątrz i go ugasili. Mężczyzna doznał poparzenia ręki i została udzielona mu na miejscu pomoc medyczna. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Słupca.

W niedzielę 10 lutego strażacy ze Słupcy otrzymali zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kochowo, który uderzył w drzewo. W środku znajdował się przytomny, ale uwięziony mężczyzna . Ratownicy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli go z pojazdu. Następnie został on zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na miejscu pracowały zastępy z JRG Słupca oraz OSP Ostrowite.

 

Tego samego dnia (10 luty), strażacy zostali wezwani do kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łukom. Nie było w tym zdarzeniu poszkodowanych, jednak samochody uległy takim uszkodzeniom, że na miejscu był potrzebny specjalistyczny sprzęt do neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na drogę, jak i usunięcia samochodów na pobocze w celu udrożnienia ruchu na drodze. Na miejscu pracowały zastępy z JRG Słupca oraz OSP Zagórów.

Już pierwszego dnia po weekendzie 11 lutego , tuż przed godz. 600 doszło do wypadku dwóch samochodów w miejscowości Koszuty Parcele. Doszło tam do zderzenia busa, którym podróżowało 9 osób z samochodem osobowym, którym podróżowała jedna osoba. Pasażerom busa nic się poważnego nie stało, natomiast kobieta kierująca samochodem osobowym w wyniku odniesionych obrażeń została zabrana do szpitala. Na miejscu pracowało JRG Słupca oraz OSP Kamień.

Opracował: st.sekc. M.Nachowiak; Zdjęcia: PSP Słupca

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
27.8
°C
37
%
14
km/h
0.0
mm
0
%
Nadchodzące wydarzenia: