infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Trzy kable na koszt wykonawcy

piątek Marzec 29, 2019

Z końcem kwietnia powinny skończyć się kłopoty na wschodniej nitce drugiej przeprawy przez Wartę (kierunek Stare Miasto-Konin).

Drogowcy, którzy od 4 marca prowadzą tam prace, wymienią w tym czasie trzy wadliwe kable sprężające. Wcześniej były plany, by rozbić to na dwa etapy i dwa razy wstrzymywać ruch na tym odcinku. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie takiej potrzeby.

Według zaleceń specjalistów - te prace musiały być wykonane do połowy roku. Wstępnie zakładano, że wschodnia nitka będzie więc zamykana dwa razy: w marcu i kilka tygodni później. Podczas rozmów prowadzonych przez prezydenta Piotra Korytkowskiego z wykonawcą ustalono jednak, że usterki będą naprawione w jednej fazie robót. I to na koszt wykonawcy. Wymagało to jednak przedłużenia zamknięcia części wschodniej nitki o około miesiąc. Tym samym na odcinku Rondo Miast Partnerskich - skrzyżowanie z ul. Nadrzeczną utrudnienia mogą potrwać do końca kwietnia. Ważne, że wykonawca wziął koszt robót na siebie. Miasto nie płaci za wymianę kabli ani złotówki. Nie musieliśmy też po raz drugi ponosić kosztów związanych ze zmianą organizacji ruchu - wyjaśnia prezydent Konina Piotr Korytkowski. Prezydent i drogowcy apelują do kierowców o rozwagę, stosowanie się do znaków i ostrożną jazdę. Przypomnijmy, na czas prac ruch zachodnią nitką (Konin-Stare Miasto) odbywa się w dwóch kierunkach. Tam jeździmy wolniej, do 30 km/h, nie możemy też wyprzedzać.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
11.3
°C
82
%
6
km/h
0.0
mm
3
%
Nadchodzące wydarzenia: