infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Transformacja – przebudzenie czy tylko wstrząs

poniedziałek Wrzesień 21, 2020

Filmowa kolacja, spotkanie z Marcinem Koszałką, reżyserem „Czerwonego pająka”, pokazy filmów „Asystentka” i „Jak najdalej stąd” w kinach Oskard Kameralnie i Centrum, to propozycje w tegorocznej odsłonie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Koninie.

W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: „Transformacja - przebudzenie czy tylko wstrząs”. Jak mówi Jan A.P. Kaczmarek, dyrektor i twórca Festiwalu: “Naszą tradycją jest, że myśląc o haśle każdej edycji, szukamy tematów aktualnych, niejednoznacznych i otwierających szeroką debatę. W marcu tego roku cały świat wcisnął przycisk ‘pauza’. To pierwsze tak intensywne, globalne doświadczenie w historii ludzkości, a jego skali jeszcze nie znamy. Jesteśmy przekonani, że hasło 10. edycji Transatlantyku - “Transformacja - przebudzenie czy tylko wstrząs” - uruchomi wyobraźnię widzów i pozwoli nam wszystkim szukać odpowiedzi na pytania o to, jak chcemy dalej żyć, pracować, podróżować i tworzyć”. Transatlantyk w Koninie odbędzie się 9 i 10 października. 9 października o 18.00 w planach jest filmowa kolacja. Uczestnicy wydarzenia obejrzą film „Czerwony pająk” oraz spotkają się z jego reżyserem Marcinem Koszałką. Bilety można kupić w kasach KDK i Kina Oskard Kameralnie oraz online na www.ckis.konin.pl i www.kdkkonin.pl/kupbilet
W sobotę 10 października o 17.00 w Kinie Centrum będzie można zobaczyć obraz „Jak najdalej stąd”, nowy film nagrodzonego za „Cichą noc” na Festiwalu w Gdyni Piotra Domalewskiego. To słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. W filmie, poza fantastyczną i debiutującą na wielkim ekranie Zofią Stafiej, zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.
O 19.30 zapraszamy do Kina Oskard Kameralnie na film „Asystentka”. To historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie. Jane (wyróżniona Nagrodą Emmy za rolę w serialu „Ozark” – Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy rozpocznie pracę jako asystentka potentata branży rozrywkowej, będzie w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzeń, czeka na nią droga do zatracenia.
Bezpłatne wejściówki na filmy „Asystentka” i „Jak najdalej stąd” do odbioru w kasach kin.
Organizatorami Festiwalu Transatlantyk w Koninie są Koniński Dom Kultury, Centrum Kultury i Sztuki- Dom Kultury Oskard oraz Miasto Konin.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
72
%
13
km/h
0.0
mm
0
%
Nadchodzące wydarzenia: