infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Tragiczny wypadek w miejscowości Szczerkowo

piątek Wrzesień 18, 2020

Tragicznie zakończyła się podróż mężczyzny w miejscowości Szczerkowo, gmina Sompolno.  Do zdarzenia doszło około godz. 15.00 w dniu 17 września 2020 r. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, które znajdowały się w przydrożnym rowie. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy, jeden został wydobyty przez osoby postronne, natomiast drugi znajdował
się w pojeździe. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który znajdował się poza pojazdem oraz ewakuacji poszkodowanego z drugiego samochodu, u którego stwierdzono brak funkcji życiowych. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, która była kontynuowana wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołem Ratownictwa Medycznego.  Niestety po długotrwałej resuscytacji lekarz stwierdził zgon mężczyzny, natomiast drugi poszkodowany został przetransportowany do szpitala.  W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia JRG Nr 1 w Koninie

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
8.9
°C
91
%
8
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: