infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Sypialnia nastolatka – co powinno się w niej znaleźć?

czwartek Styczeń 13, 2022

Urządzasz sypialnię dla nastolatka i zastanawiasz się, co powinno się w niej znaleźć?

Jest kilka kluczowych zasad, których trzeba bezwzględnie się trzymać, gdy projektuje się pokój wykorzystywany przez młodzież. Ich znajomość znacząco ułatwia życie oraz skraca czas poświęcony na wyposażenie wymarzonego pokoju. A zadowolony nastolatek to najlepsze zwieńczenie tego całego procesu.

Nastolatkowie muszą mieć kąt do nauki

Miejsce idealne do uczenia się jest niezbędne w przypadku młodych ludzi. Warto zadbać o kupno ergonomicznych mebli dostosowanych do wzrostu użytkowników. Wnętrze powinno być estetyczne, ale i praktyczne. Nastolatkowie spędzają na nauce wiele godzin, dlatego tak ważne jest, by mieli do tego komfortowe warunki. Biurko czy stół najlepiej postawić blisko okna. To zapewni dostęp do naturalnego światła. Sztuczne oświetlenie też jest potrzebne. Nie tylko przy biurku, ale i w pobliżu łóżka.

Strefa relaksu dla młodych ludzi

Młody wiek rządzi się swoimi prawami. Mówiąc wprost, nie zapominajmy, że młodzież uwielbia spotkania z rówieśnikami. Dlatego urządzając pokój dla nastolatków, nie zapominajmy o miejscu, gdzie zwyczajnie będą mogli usiąść, porozmawiać albo pograć w popularne gry. Przydatna może być wygodna kanapa, fotele, puffy, siedziska, a i dywan sprawdzi się jako miejsce do spędzania czasu. Młodzież idzie z duchem czasu i chętnie korzysta ze sprzętu elektronicznego. Wyposażenie sypialni w telewizor czy sprzęt do słuchania muzyki może się okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Ostatnio dużą popularnością cieszą się w pokojach nastolatków huśtawki podwieszane do sufitu.


Dobry sen to podstawa

Nastolatkowi w przedziale wiekowym od 14 do 17 lat potrzebują od 8 do 10 godzin snu na dobę. To dużo, stąd konieczność stworzenia naprawdę dobrych warunków. Takich, w których młody człowiek zregeneruje się i nabierze sił do kolejnych przygód. Zdaniem ekspertów, młodzi ludzie dla swojego zdrowie fizycznego i psychicznego powinni się wysypiać. Do tego może się okazać niezbędne wygodne łóżko. Najlepiej zerknąć na materace dla nastolatka w Koninie. Wybór jest ogromny, wystarczy tylko wybrać materac na podstawie indywidualnych preferencji czy też wskazań medycznych. Niektóre materace są dedykowane właśnie łóżkom młodzieżowym z regulowanymi stelażami. Z pewnością należy o tym pamiętać podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu. Warto wziąć pod uwagę materace piankowe 180x200 renomowanego producenta Hilding Anders. Mają dobre opinie, a sam rozmiar zdaje się również być optymalny. Na pewno gwarantuje wysoką jakość nocnego odpoczynku, co jest tak ważne u nastolatków.

Podsumowując, pokój nastolatka z pewnością musi być różnorodny, bo na co dzień spełnia przecież tak różne funkcje od nauki, przez odpoczynek, aż po sen. Poza tym musi pomieścić wiele rzeczy i umożliwić młodym ludziom relaks. W grę wchodzą również spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi, dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki do odpoczywania. Strefa komfortu w postaci łóżka z wygodnym materacem na pewno się przyda. Z kolei pełną regenerację zapewni sen na dużym łóżku wyposażonym w wygodny materac. Rozmieszczenie poszczególnych elementów pokoju zależy w dużej mierze od jego metrażu oraz rozstawienia elementów takich jak drzwi i okna. Projektując pokój, trzeba zadbać, aby spełniał kryteria postawione przez jego przyszłego posiadacza lub posiadaczkę. 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
18.6
°C
47
%
3
km/h
0.0
mm
79
%