infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Sukces turnieju CS-GO rozegranego w Koninie

wtorek Październik 16, 2018

W trakcie pandemii branża gier video oraz e-sportu przeżywa prawdziwy boom.

Wartość biznesu związanego z elektronicznymi sportami przekroczyła już w skali świata ponad 1 miliard USD, a prognozy analityków rynkowych wskazują, że w ciągu najbliższego roku, ta wartość wzrośnie dwukrotnie. Jednym z największych krajowych organizatorów turniejów sportu komputerowego jest firma Super Game, która w dniach 10-11 grudnia 2021 roku przygotowała w Koninie imprezę dla wszystkich fanów elektronicznej rozrywki. Uczestnicy mogli konkurować w rozgrywkach zarówno w trybie offline, jak i online. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem polskich graczy.

Nie tylko zawodowi gracze, ale także amatorzy coraz częściej interesują się możliwością gry na prawdziwe pieniądze oraz kupnem opcji dodatkowych, jak np. skórek lub wyższych poziomów. Dokonując zakupu, często korzystają z nowoczesnych metod płatności, które są powszechnie używane w Blik kasyno online, tak by nie ponosić żadnych dodatkowych opłat naliczanych przez pośredników oraz czuć się bezpiecznie podczas całego procesu związanego z przesyłaniem pieniędzy na swoje konto gracza. Najbardziej popularną grą, w której wzięło udział aż 16 drużyn, była Global Offensive (CS) na platformie FaceIT. Zwycięstwo odniosły trzy zespoły: PGE Turów AC, Chemik Inowrocław oraz Koperas. W turnieju indywidualnym eFootball™ 2022 zwycięzcą okazał się Artur Krawczyk, a na drugiej pozycji uplasował się Borys Krawczyk. W drugim turnieju Super Liga Legend pierwsze miejsce zdobył zawodnik ukrywający się pod pseudonimem Retso, a drugie xNixoQx. 

Zawodnicy z Polski bardzo często biorą udział w wielu turniejach e-sportowych rozgrywanych także poza granicami naszego kraju. Można ich zobaczyć nie tylko w takich grach jak League of Legend, czy Counter-Strike: Global Offensive, ale również StarCraft2 czy w innych grach online battle arena np. Dota 2, karcianej Hearthstone, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege lub Heroes of the Storm. Jednym z najważniejszych międzynarodowych turniejów e-sportowych jest rozgrywany już od 2013 roku w Katowicach Intel Extreme Masters. Niebawem, bo w dniach 25 - 27 lutego 2022 zostaną rozegrane jubileuszowe 10 mistrzostwa CS:GO w Spodku, w którym wezmą udział 24 zespoły z całego świata. Według organizatorów pula nagród w tej imprezie wyniesie aż 1 000 000 USD. I choć nie znamy jeszcze dokładnie zasad, na jakich widzowie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu, to z pewnością wszystkie osoby będą musiały okazać ważny Unijny Certyfikat Covid, który potwierdza pełne zaszczepienie lub status ozdrowieńczą. W tej chwili nie ma już niestety dostępnych biletów pozwalających na grę w tej imprezie. Nie wiadomo także, czy wzorem lat poprzednich, zorganizowane zostaną jakieś spotkania towarzyszące. W 2019 roku w trakcie IEM odbyła się bardzo interesująca seria imprez integrujących YouTuberów oraz ich fanów. 

Portal EsportErnings wskazuje jako najlepiej zarabiającego gracza z Polski 22-letniego Michała Nishe Jankowskiego, który według szacunków zarobił do tej pory prawie 2 miliony USD. Gracz należy do Team Secret i wraz z tą grupą zajął 3 miejsce w turnieju The International w Dota 2. Drugą pozycje na podium graczy odnoszących największe sukcesy finansowe zajmuje Filip Neo Kubski, który w rozegranych 235 turniejach e-sportowych zarobił blisko 1 milion USD. Obecnie gra dla polskiej profesjonalnej organizacji Honoris, z którą w grudniu 2021 roku zajął trzecie miejsce w turnieju organizowanym w Warszawie przez Polską Ligę Sportową S.A. Według portalu Cybersport najbardziej obiecującym polskim graczem CS:GO jest obecnie, mieszkający w Wielkiej Brytanii, Mateusz Wilczewski Mantuu. To bywalec największych i najbardziej prestiżowych imprez o skali międzynarodowej. Jest wicemistrzem drugiego sezonu Flashpoint oraz IEM New York. W samym tylko 2021 roku wygrał 44 tysiące USD.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
-0.5
°C
85
%
15
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%