infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Seryjny włamywacz w rękach policjantów

piątek Grudzień 14, 2018

Nawet 10 lat będzie mógł spędzić w więzieniu 35-letni mieszkaniec Konina, którego zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Usłyszał w sumie 7 zarzutów włamań, kradzieży i usiłowań. Podczas ostatniego włamania do domu został zatrzymany na gorącym uczynku przez „kryminalnych”. Seria włamań dokonanych przez zatrzymanego trwała od połowy wakacji. Wtedy to z pokoju brata w rodzinnym domu ukradł kilka elementów i gier na konsolę oraz obrączkę, a z piwnicy radio samochodowe i 2 tarcze diamentowe. Domownicy oszacowali straty na 1150 zł. Pod koniec października włamał się do zaparkowanego przy ul. Parkowej w Koninie citroena, skąd ukradł radio, zestaw głośnomówiący i kilka drobniejszych rzeczy na łączną kwotę 2000zł. Niemal w tym samym czasie włamał się do biura na ul. Solnej i ukradł 1100 zł. Telefon stacjonarny i inne rzeczy, których wartość pokrzywdzony wycenił na ponad 1400 zł. Na początku listopada łupem włamywacza padła stacja paliw przy ul. Zagórowskiej. Po włamaniu zabrał 120 zł i rejestrator monitoringu, powodując straty nieco ponad 900 zł. Kilkanaście dni później włamał się do mieszkania byłej partnerki i ukradł jej 100 zł i złote kolczyki, a następnie z budynku gospodarczego buty sportowe. Kobieta wyceniła te przedmioty na blisko 600 zł. W pierwszych dniach grudnia rozpoczęła się jego seria włamań do tego samego domu przy ul. Staszica. Podczas pierwszego włamania zabrał kilka domowych rzeczy, a z samochodu w garażu prostownik. Spowodowało to 5000 zł strat. Kilka dni później wrócił w to samo miejsce i włamał się do garażu i ukradł spawarkę, kamerę cofania do samochodu i inne przedmioty o łącznej wartości 1600 zł. Tego samego dnia jeszcze raz włamał się do tego samego garażu – tym razem przy pomocy skradzionego klucza, lecz tym razem nic ukradł. Po raz ostatni do tego domu włamał się w tuż po północy 12 grudnia, jednak wtedy na drodze stanęli mu już policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał w sumie osiem zarzutów włamania, kradzieży, uszkodzenia mienia i usiłowań. Do części się przyznał, a do pozostałych nie. Policjanci znaleźli jednak u niego skradzione przedmioty i zgromadzili mocny materiał dowodowy, w związku z którym prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie 35-latka, a sąd przychylił się do tego wniosku. Tak więc najbliższe trzy miesiące spędzi on za kratami.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

Marcin Jankowski

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
61
%
25
km/h
0.0
mm
33
%
Nadchodzące wydarzenia: