infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Rzut młotem – konkurencja wagi ciężkiej

wtorek Sierpień 16, 2022

Trening czyni mistrza, jak mawiają, a w odpowiednim otoczeniu oraz z dobrze ułożony musi dać odpowiednie rezultaty.

Tak się dzieję, niezależnie od uprawianej dyscypliny. Niekiedy może się to wydawać żmudne i wręcz męczące, jednak efekty przyjdą i będą widoczne z każdym kolejnym występem. Najlepszym zwieńczeniem ciężkiej pracy jest moment na najważniejszym turnieju, kiedy forma wypali właśnie wtedy, kiedy jest to najbardziej potrzebne. Legalni bukmacherzy w Polsce to możliwość sprawdzenia wszystkich wyników z różnych aren sportowych.

Nie ma lekko, jeżeli chodzi o uprawianie wyczynowego sportu. Każdy dzień to litry wylanego potu i dbanie o każdy szczegół. Tym bardziej jeżeli w grę wchodzą milimetry, mogące zadecydować o ewentualnej wygranej. Lekkoatletyka jest właśnie tego typu dyscypliną, na którą składają się wiele malutkich rzeczy, które źle wykonane mogą przynieść klęskę. Sportowcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też ciężką pracą próbują pobijać swoje własne rekordy. W Polsce mamy prawdziwych mistrzów, jeżeli chodzi o poszczególne dyscypliny. W końcu lekkoatletyka to wiele przeróżni zawodnicy, gdzie jedni z nich wybrali biegi, skok o tyczce, rzut oszczepem, czy jak nasz złoty chłopak Paweł Fajdek – rzut młotem. Niezłe z niego ziółko i to nie tylko podczas zawodów. Ma też całkiem spore grono sportowych, na których może się wzorować. 

Urodził się 4 czerwca 1989 roku w Świebodzicach. Pierwszym poważniejszym turniejem w jakim brał udział to Mistrzostwa Świata juniorów w 2008 w Bydgoszczy. Zajał wtedy czwarte miejsce. Rok później uplasował się na ósmym miejscu na Mistrzostwach Europy w Kownie. Dużo czasu mu nie zajęło, bo dokładnie dwa lata, aby stanąć na podium tych zawodów. Przez wiele lat zdobywał złoto na uniwersjadzie. Oczywiście odnosił wiele sukcesów podczas Mistrzostw Polski. 2013 rok to już poważne zawody, chociażby Mistrzostwa Świata w Moskwie, na których wywalczył złoty medal. Został ogłoszony również najlepszym lekkoatletą w Polsce, zdobywając nagrodę Złotych Kolców.

2014 rok podczas halowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy pobił rekord Polski rzucając ciężarkiem na odległość 23,22 metry. W tym samym roku pobił rekord w rzucie młotem na odległość 83,48 metry podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie. W 2015 roku poparł w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. Forma nie spadała, a wręcz odwrotnie. Zdobył po raz drugi Mistrzostwo Świata oraz Złote Kolce. 2016 to rok, gdzie wyjechał ze złotem na Mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Niesamowita seria zwycięstw została nagle przerwana podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. 2017 i 2019 to kolejne Mistrzostwa Świata. Naprawdę kariera godna pozazdroszczenia. 

Trenował w klubie Zielony Dąb Żarów w latach 2003 – 2008. Kolejny klub to KS Agros Zamość, w którym przebywał od 2008 do 2020 roku. A od 2020 roku szlifuje formę w AZS AWF Katowice. Czekamy na kolejne występy Pawła, tym bardziej, że prawdopodobieństwo wygranej jest jak zawsze bardzo duże. Rywale wypowiadają się, że Fajdek jest już legendą tego sportu i jego rezultaty będą ciężkie do pobicia przez wiele lat. A nas duma rozpiera, że mamy tak wspaniałych sportowców. Oby udało się pobić rekord, który 36 lat temu ustanowił Jurij Siedych z ZSRR. Anita Włodarczyk za to niepokonana polka z rezultatem 82,98 metry, który ustanowiła w 2016 roku.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
9.4
°C
74
%
9
km/h
0.0
mm
0
cm
88
%