infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Rozbił auto uciekając przed policją

wtorek Sierpień 11, 2020

W niedzielę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie podjęli pościg za mężczyzną, który swoim BMW nie zatrzymał się do kontroli.

Jego ucieczka nie trwała długo i zakończyła się rozbiciem auta na ogrodzeniu stacji kontroli pojazdów w Sompolnie. Kierowca był trzeźwy, lecz posiadał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Za nie zatrzymanie się do kontroli i prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu mężczyzna odpowie przed Sądem.
9 sierpnia tuż po godzinie 23:00 policjanci z Sompolna zauważyli na swoim terenie samochód marki BMW. Funkcjonariusze wiedzieli, że tym autem może poruszać się osoba, która podsiada zakaz sądowy kierowania pojazdami i za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, usiłowali zatrzymać go do kontroli. Kierujący zaczął szybko się oddalać wciskając pedał gazu w podłogę. Mundurowi ruszyli w pościg za BMW, które niespodziewanie się zatrzymało i ponownie zaczęło kontynuować ucieczkę jadąc do tyłu. Mężczyzna mocno przecenił swoje umiejętności jazdy na wstecznym i zakończył ucieczkę, uderzając w ogrodzenie miejscowej stacji kontroli pojazdów. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę, którym był 20 letni mieszkaniec gminy Sompolno. Mężczyzna miał orzeczony zakaz sądowy prowadzenia pojazdów do połowy 2021 roku. Dodatkowo będzie musiał odpowiedzieć za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów, a także za spowodowanie kolizji. Za popełnione przestępstwa, kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
19.8
°C
51
%
17
km/h
0.0
mm
0
%