infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Rowery miejskie wracają

poniedziałek Luty 25, 2019

Jeszcze tylko kilka dni i mieszkańcy Konina znowu będą mogli korzystać z rowerów miejskich. Już 1 marca na 11 stacjach dostępne będą 102 rowery.

Przed nami pierwszy pełny sezon Konińskiego Roweru Miejskiego. W ubiegłym roku system wystartował pod koniec sierpnia i trwał do końca listopada. Przez trzy miesiące konińskie rowery zostały wypożyczone 17 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 3300 użytkowników. „Już w ubiegłym roku mieszkańcy Konina udowodnili, że rower publiczny to jest to, na co czekali. 17 tysięcy wypożyczeń to świetny wynik. W piątek zaczynamy pełny, trwający 9 miesięcy sezon. Zachęcamy do przesiadki na rowery zarówno tych, którzy już je wypróbowali w zeszłym roku, jak i nowych użytkowników” - mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska. O tym, że Rower Miejski to przysłowiowy strzał w dziesiątkę mówią też władze miasta. „Zaobserwowaliśmy w naszym mieście modę na jazdę rowerem – i to niezależnie od wieku. Regularnie o poranku w roku szkolnym pustoszała baza rowerowa przy dworcu PKP. Uczniowie i studenci przesiadali się z autobusów na rowery i dojeżdżali do szkół czy na uczelnię, nie przekraczając pierwszych darmowych trzydziestu minut. Wiele osób dojeżdżało latem na imprezy organizowane na bulwarze,  w starej części miasta. Na stacji nad rzeką było tak tłoczno, że brakowało miejsca, by pozapinać rowery” - tłumaczy Piotr Korytkowski, prezydent Konina. Zasady korzystania z Konińskiego Roweru Miejskiego nie zmieniają się. Pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 30 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednim sezonie konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych.

Użytkownicy mogą się zarejestrować korzystając z terminala stacji wypożyczeń, strony internetowej KoninskiRower.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike. Warto pamiętać o uzupełnieniu stanu konta i jego aktywacji. Rowery wypożyczamy korzystając z terminala - wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru - lub aplikacji mobilnej. Po dokonaniu wypożyczania wystarczy wypiąć rower z elektrozamka i można cieszyć się jazdą. Aby zwrócić rower, wystarczy z powrotem wpiąć rower w elektrozamek na dowolnej stacji Konińskiego Roweru Miejskiego.

Sezon Konińskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
19.4
°C
48
%
10
km/h
0.0
mm
24
%
Nadchodzące wydarzenia: