infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Puchar nie dla Górnika

czwartek Kwiecień 25, 2019

Aby wyłonić zwycięzcę wczorajszego meczu finałowego Pucharu Polski na szczeblu OZPN Konin nie wystarczyło regulaminowe 90 minut.

Bezbramkowy remis po zasadniczym czasie gry doprowadził do dogrywki w której to Sokół potwierdził wyższość nad odwiecznym rywalem Górnikiem Konin. Złotego gola w 98 minucie meczu zdobył Jakub Groszkowski. Mecz, jak to zwykle bywa w finale nie był finezyjnym widowiskiem o którym będziemy mówili przez lata. Oba zespoły przez pierwszy kwadrans grały bardzo zachowawczo nie kwapiąc się do ataku na bramkę przeciwnika. Górnik skupił się na taktyce, która przez lata przynosił efekty, a więc głęboka obrona i groźne kontrataki, jednak tym razem taki rodzaj gry nie przyniósł gola. Biało-niebieskim brakowało żądeł, które byłyby w stanie ukąsić Sokoła. Kleczewianie choć w drugiej części pierwszej połowy przeważali także nie potrafili strzelić gola. Choć w bramce Górnika bronił niepewny dzisiejszego dnia Dawid Kołodziejczak to Sokół długo nie potrafił wykorzystać jego słabszego dnia. W drugiej połowie Górnik dokonał kilku zmian i w 70 minucie zdołał oddać pierwszy celny strzał na bramkę Sokoła. Kleczewianie zaś liczyli tylko na dobrą dyspozycję Norbert Grzelaka z upilnowaniem którego obrońcy Górnika mieli najwięcej kłopotów. Pomocnik Sokoła zostawił na murawie mnóstwo zdrowia i z biegiem czasu coraz bardziej gasnął. Na dogrywkę Łukasz Cichos wpuścił Jakub Groszkowskiego, który po zaledwie kilku chwilach zdobył jedynego gola w tym meczu. Po zamieszaniu  polu karnym na bramkę Kołodziejczaka uderzał Kowalczuk. Bramkarz Górnika niepewnie wybił zmierzającą ku niemu futbolówkę, a Groszkowski tylko dopełnił formalności zdobywając bramkę strzałem głową. Wykończony długimi minutami na murawie Górnik próbował jeszcze odrobić straty i choć miał ku temu okazję to zmęczenie sprawiło, że strzały na bramkę Hubert świtalskiego były mało dokładne lub niekiedy brakowało szczęścia. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Sokoła i to on powalczy o puchar na szczeblu wojewódzkim. Tam w ćwierćfinale zmierzy się z Obrą Kościan, która dziś w swoim finale pokonała Rawię Rawicz dopiero po rzutach karnych.

Górnik Konin  0 - 1  Sokół Kleczew

Jakub Groszkowski 98’ Sokół: Hubert Świtalski – Tomasz Koziorowski, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Aleksander Theus, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Norbert Grzelak, Jan Paczyński (117’ Kuna Młynarski), Jakub Dębowski (114’ Szymon Szczęsny), Marcel Koziorowski (94’ Jakub Groszkowski)

zródło:sokol.kleczew.pl

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
17.2
°C
60
%
21
km/h
0.0
mm
98
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń