infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Praca w Koninie – co musisz wiedzieć?

czwartek Wrzesień 9, 2021

Pomimo tego, że obecne czasy do najłatwiejszych nie należą, to jednak trzeba powiedzieć, że możliwości znalezienia pracy jest mnóstwo.

Wyobraźmy sobie, jak kilkanaście lat temu trzeba było odstać nierzadko wiele godzin w długich kolejkach w Urzędach Pracy, natomiast dziś w dobie nowoczesnych technologii jest to o wiele prostsze, chociaż tradycyjne metody nadal mogą być skuteczne. Konin to jedno z większych miast w Wielkopolsce, dzięki czemu łatwiej znaleźć w nim pracę. Przygotowaliśmy dla was krótki poradnik dotyczący tego, co trzeba wiedzieć, aby otrzymać pracę marzeń.

Przede wszystkim stwórz interesujące CV!

Częstym błędem, który jest popełniany przez osoby szukające ofert, to brak odpowiedniego CV, które mogłoby zachęcić pracodawcę do choćby krótkiego zapoznania się z profilem kandydata. O ile kiedyś sprawa była prostsza, bo wystarczyło odręcznie przygotować krótki życiorys na własny temat, tak dziś jest wiele narzędzi, które ułatwiają szukającym pracy stworzenie profesjonalnego CV, podkreślającego kompetencje oraz podstawowe informacje dotyczące życiorysu kandydata.

Co powinno zawierać dobre CV? Przede wszystkim powinno uwzględniać twój przebieg kariery zawodowej z dokładnymi okresami zatrudnienia. Pamiętaj, że jeżeli pracodawca zaakceptuje twoją kandydaturę, to i tak zostaniesz zmuszony do przedstawienia świadectw pracy, na których są umieszczone twoje poprzednie stanowiska. Warto zwrócić uwagę również na to, że poza kwalifikacjami liczą się również umiejętności powiedzenia kilku słów o sobie czy też ładne zdjęcie, które powinno wyróżniać twoją aplikację. To, co chcemy ci przekazać, to, że każdy detal ma znaczenie.

Wykorzystuj Internet do znalezienia pracy w Koninie!

XXI wiek dał nam wspaniałe narzędzie do szukania pracy, jakim jest Internet. Nasi przodkowie mieli o tyle ciężej, że faktycznie musieli poświęcić masę swojego czasu oraz sił, by znaleźć odpowiednią pracę. My z kolei mamy o tyle łatwiej, że możemy odwiedzić stronę: https://www.aplikuj.pl/praca/konin i znaleźć odpowiednią ofertę, która jest zgodna z naszymi aspiracjami i kwalifikacjami. Nie dość, że wszystko można zrobić zza ekranu własnego urządzenia mobilnego, to również wysyłanie aplikacji jest bardzo proste i zajmuje raptem kilka sekund.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że zdecydowana większość ofert jest jasna i przejrzysta, dzięki czemu masz świadomość, na jaką ofertę pracy zgłosiłeś/-aś swój akces. Konin nie jest małym miastem, bo mówimy o trzecim mieście w woj. wielkopolskim, jeżeli chodzi o wielkość (za Poznaniem i Kaliszem), więc możliwości znalezienia pracy są dosyć duże. Znajdziesz tutaj oferty zarówno w przemyśle, jak i pracę umysłową, jak np. na stanowisku obsługi klienta.

Stare metody również się sprawdzą!

Osoby szukające pracy w Koninie często pytają, czy jest praca w Koninie?. Otóż tak, jak najbardziej! Nie na darmo mówi się, że "dla chcącego nic trudnego" i wystarczy wykrzesać z siebie chociaż trochę energii, by otrzymać pracę marzeń. Należy wykorzystywać nowoczesne sposoby znalezienia pracy, jak portale społecznościowe czy też serwisy ogłoszeniowe, ale nie zmienia to faktu, że również warto pytać swoich znajomych i bliskich, czy wiedzą coś o poszukiwaniu osoby z twoimi kwalifikacjami. Często okazuje, że pojawiają się wakaty i pracodawcy chętniej zatrudniają sprawdzone i polecone osoby, aniżeli takie, co do których nie ma pewności odnośnie kompetencji.

Alternatywą może być również rejestracja w Urzędzie Pracy, gdzie można również znaleźć wartościowe oferty pracy, jak również staż, dzięki któremu droga zawodowa będzie łatwiejsza, a również będzie to pewny, choć mniejszy zarobek przez ok. 6 miesięcy. Warto dawać sobie szanse i nie zamykać się na absolutnie żadną z dróg, która może doprowadzić cię do znalezienia pracy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
13.6
°C
66
%
37
km/h
0.0
mm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: