infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Poprawiny w Muzeum

środa Sierpień 21, 2019

Ślubne suknie i pamiątki z czasów PRL po raz ostatni będzie można zobaczyć w konińskim Muzeum. Finisaż wystawy już 30 sierpnia.

Na bliższą znajomość z modą ślubną okresu PRL odwiedzający konińskie muzeum mieli ponad pół roku. Najpierw, w ramach wystawy Trendy w modzie ślubnej okresu PRL zobaczyli najważniejsze nurty i tendencje, którym podlegały weselne kreacje w tamtym okresie. Od maja, w lokalnej odsłonie wystawy Cała jesteś w skowronkach… prezentowane są także weselne kreacje konińskich panien młodych, które sakramentalne „tak” powiedziały w okresie PRL.

W ramach finisażu wystawy, zatytułowanego Poprawiny, zaprosimy koninianki i koninian, by sami wystąpili w roli gwiazd tego wydarzenia. Zachęcamy, by na to wydarzenie mieszkanki i mieszkańcy Konina oraz wszyscy goście finisażu przyszli w swoich… ślubnych kreacjach - mówi Iga Janiszewska-Pawlak z Muzeum Okręgowego w Koninie. W ten symboliczny sposób wystawa dosłownie i w przenośni opuści salę ekspozycyjną. Ci, którym brakuje odwagi, by w piątkowy wieczór przywdziać ślubną suknię czy garnitur, mogą poprzestać na dodatkach lub przynieść ze sobą pamiątki z własnego wesela. Chcemy, by była to forma przygody i sentymentalnej podróży w przeszłość, nieważne, czy jest ona bardziej, czy mniej odległa - mówi Iga Pawlak. Na uczestników finisażu, którzy włączą się w ten wyjątkowy happening czekać będzie szereg niespodzianek i atrakcji.

Finisaż wystawy Cała jesteś w skowronkach odbędzie się już 30 sierpnia  o godzinie 18:00 w budynku spichlerza i jego otoczeniu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
19.8
°C
51
%
15
km/h
0.0
mm
50
%
Nadchodzące wydarzenia: