infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Policyjny pościg za pijanym i poszukiwanym kierowcą

poniedziałek Wrzesień 21, 2020

W sobotę 19 września na ul. Chopina policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku podjęli pościg i zatrzymali kierowcę Seata Cordoba, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Okazało się, że 29-letni mężczyzna miał zatrzymane uprawienia do kierowania, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary więzienia.
W sobotę 19 września br. około godziny 14:30 policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu osobowego marki Seat Cordoba. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetle oraz dźwiękowe w radiowozie wydając tym samym sygnał kierowcy osobówki do zatrzymania się. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za kierowcą Seata, który zakończył się w kompleksie leśnym. 29-letni kierowca seata został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,10 mg/l co daje 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez sąd w celu osadzenia go w areszcie śledczym lub zakładzie karnym, aby odbyć karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń podczas ucieczki, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli, co jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
72
%
5
km/h
0.0
mm
0
%
Nadchodzące wydarzenia: