infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Policjant po służbie ujął złodzieja

środa Marzec 6, 2019

Funkcjonariusz kolskiej komendy w czasie wolnym od służby, w jednym z konińskich marketów zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść artykuły spożywcze o wartości ponad 200 zł.

Podejrzani usłyszeli zarzuty i niebawem za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Policjantem jest się nie tylko na służbie. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa sierż. Sebastiana Maciejewskiego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawców kradzieży sklepowej. 2 marca br. funkcjonariusz podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów samoobsługowych w Koninie zauważył dwóch mężczyzn, z których jeden z nich znany był mu jako sprawca wielu kradzieży sklepowych na terenie Koła. Postanowił ich dyskretnie obserwować, tym bardziej, że mężczyźni nerwowo rozglądali się wokół siebie. Przeczucie go nie zawiodło, ponieważ już po chwili obserwowani próbowali wyjść ze sklepu z kartonem pełnym kaw. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Bez chwili namysłu ruszył za nimi i udaremnił ucieczkę ze sklepu. Policjant poinformował o zdarzeniu swoich konińskich kolegów po fachu, którym następnie przekazał sprawców kradzieży. Okazało się, że mężczyźni ukradli kilkanaście sztuk kawy o łącznej wartości ponad 200 złotych. Po dokładnym sprawdzeniu monitoringu wyszło na jaw, że jeden ze sprawców dzień wcześniej z tego samego sklepu skradł dwie wiertarki o wartości około 400 złotych.

To kolejne już zdarzenie, gdzie policjanci udowadniają, że na służbie jest się 24 godziny na dobę. Nawet w czasie wolnym podejmują skuteczne działania, aby egzekwować przestrzeganie prawa.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
25.0
°C
49
%
20
km/h
0.0
mm
28
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń