infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu

piątek Styczeń 10, 2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu i odzyskali samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter wartości ok. 100 tys. zł.

Samochód został skradziony kilka godzin wcześniej w powiecie Starachowickim. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W niedzielę rano, 5 stycznia 2020 roku policjanci z Turku otrzymali informacje od funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach o tym, że na terenie gminy Dobra może znajdować się pojazd skradziony kilka godzin wcześniej na terenie powiatu Starachowickiego. Podjęte działania przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dobrej pozwoliły zatrzymać trzech mężczyzn w wieku 29, 30 i 34 lata pochodzących z województwa mazowieckiego. Skradziony pojazd miał założone tablice rejestracyjne od innego samochodu. Na miejscu policjanci zabezpieczyli samochód osobowy, w którym ujawniono przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. Dodatkowo okazało się, że jeden z mężczyzn poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. Jeszce tego samego dnia wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przekazani policjantom z KPP w Starachowicach i przetransportowani do jednostki prowadzącej sprawę. Tam usłyszeli zarzuty związane z kradzieżą samochodu.

Sąd w świetle zgromadzonych dowodów zastosował wobec wszystkich mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Zatrzymanym mężczyzno grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
25.6
°C
64
%
6
km/h
0.0
mm
97
%
Nadchodzące wydarzenia: