infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców posługujących się podrabianymi prawami jazdy

wtorek Marzec 12, 2019

Policjanci z Turku w czasie dwóch kontroli drogowych do których doszło w miniony weekend ujawnili dwa podrobione prawa jazdy.

Po dokładnej weryfikacji wyszło, że dokumenty są fałszywe, a kierowcy nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. O losach kierowców zadecyduje teraz sąd. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Turku 10 marca br. w godzinach dopołudniowych w trakcie pełnionej służby w Kaczkach Średnich zatrzymali do kontroli kierującego samochodem VW Golf. W trakcie weryfikowania dokumentów prawa jazdy policjanci nabrali podejrzeń, że dokument może być podrobiony. Wygląd i znaki zabezpieczające odbiegały od oryginalnego dokumentu. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący samochodem VW, to mieszkaniec powiatu kaliskiego w wieku 33 lat. Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia godzinę później. Tym razem policjanci w Brudzewie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem 307. Kierujący 19-latek okazał do kontroli drogowej prawo jazdy, które wyglądem znacząco odbiegało od autentycznego dokumentu. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazał się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania.

Podejrzane dokumenty zostały zabezpieczone, a o dalszym losie kierowców zadecyduje teraz sąd. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
20.6
°C
47
%
5
km/h
0.0
mm
42
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń