infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

czwartek Październik 22, 2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali uprawnienia 8 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi oraz zmuszeni będą przez trzy miesiące powstrzymać się od kierowania pojazdami. 17 października br. w miejscowości Tarnowa kierujący Renault Laguna przekroczył prędkość o 67 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W dniu 20 października policjanci zatrzymali 5 praw jazdy za znaczne przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. W miejscowości Kolnica kierująca VW Passatem przekroczyła prędkość o 58 km/h. W miejscowości Głogowa kierujący BMW przekroczył prędkość w terenie zabudowanym aż o 73 km/h. Kierująca Toyotą Yaris w miejscowości Chylin przekroczyła prędkość o 57 km/h w terenie zabudowanym. Także w miejscowości Chylin kierująca Fordem Kuga przekroczyła w terenie zabudowanym  prędkość o 56 km/h. W dniu 21 października br. w miejscowości Chylin kierująca Oplem Merivą przekroczyła prędkość o 51 km/h. Tego samego dnia w miejscowości Russocice kierująca Peugeotem 508 przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h w terenie zabudowanym.

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.
Jeżeli kierowca, którego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zostanie zatrzymany bez uprawnień, czas zatrzymania dokumentu wydłuża się do 6 miesięcy. 
Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkości. Dlatego funkcjonariusze oprócz patroli w pojazdach oznakowanych prowadzą działania przy wykorzystaniu nieoznakowanych pojazdów z video rejestratorami.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.7
°C
89
%
20
km/h
0.0
mm
0
cm
66
%
Nadchodzące wydarzenia: