infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Policjanci przez cały tydzień przyglądali się pieszym

poniedziałek Styczeń 21, 2019

Konińscy policjanci przez miniony tydzień prowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego.

Pomimo podejmowanych działań nadal na konińskich drogach odnotowuje się wzrost zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W dniach 14-15 stycznia oraz 17-18 stycznia br. w godzinach od 6:00 do 22:00 policjanci w całej Wielkopolsce prowadzili działania kontrolno – prewencyjne skierowane na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego pod nazwą „NURD” czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. W szczególności kontrolowano sposób poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach oraz zachowania kierujących pojazdami względem pieszych i rowerzystów.

Podczas działań w dniach od 14 do 18 stycznia do służby skierowanych zostało 213 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Wylegitymowali oni ponad 600 osób i skontrolowali 450 pojazdów. Mimo częstych działań nadal na konińskich drogach funkcjonariusze ujawniają dużą liczbę wykroczeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji popełniono 68 wykroczeń przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 1 wobec kierujących rowerem. Niestety to piesi przodują w wykroczeniach , popełnili oni aż 91 wykroczeń, za co zostali ukarani manatami karnymi. Okazuje się, że podstawowe przepisy zna prawie każdy, jednak nie wszyscy się do nich stosują, co pokazały powyższe działania.

Trudne warunki drogowe wciąż są przed nami. Zarówno kierujący jak i piesi muszą stosować się do zmiennej pogody i pogarszającej się widoczności. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
18.9
°C
74
%
10
km/h
0.0
mm
52
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń