infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Policjanci odzyskali skradziony rower

poniedziałek Październik 8, 2018

Jak łatwo stracić rower przekonał się młody mieszkaniec gminy Koło, który na chwilę pozostawił niezabezpieczony jednoślad przed sklepem.

Rower wart około 1000 złotych, padł łupem złodzieja, ale szybka interwencja Policji i spostrzegawczość funkcjonariuszy pozwoliła pojazd odzyskać.Do zdarzenia doszło w piątek 7 października br. przy jednym z marketów w Kole. 11-letni chłopiec wszedł do sklepu, pozostawiając na kilka minut niezabezpieczony rower. Gdy wyszedł, jednośladu już nie było. Szybko powiadomił rodzica, który niezwłocznie zgłosił ten fakt na Policję. Dyżurny kolskiej jednostki informację tę przekazał wszystkim podległym patrolom. Zaledwie po kilkudziesięciu minutach policjanci z Dąbia jadąc na interwencję zauważyli mężczyznę, który prowadził rower wyglądem zbieżny z opisem chwilę wcześniej skradzionego jednośladu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili rower i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec gminy Dobra powiatu tureckiego, wykorzystując chwilę, gdy chłopiec wszedł do sklepu zabrał jednoślad i oddalił się. Mężczyzna był znany Policji, gdyż już wcześniej dopuszczał się kradzieży. W świetle obowiązujących przepisów za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby dbali o właściwe zabezpieczanie jednośladów przed kradzieżami. Zachęcamy do stosowania blokad i innych środków technicznych pozwalających uniknąć tego typu przykrych zdarzeń

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
25.0
°C
49
%
20
km/h
0.0
mm
28
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń