infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Podopieczni DPS segregują śmieci

piątek Lipiec 5, 2019

Od lipca w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie obowiązują zasady segregacji śmieci. Na terenie obiektu wystawiono specjalne pojemniki. Korzystają z nich zarówno pracownicy jak i podopieczni.

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie, to kolejna jednostka powiatu, która zdecydowała się na segregację odpadów. Na terenie całego obiektu stanęło osiem selektywnych koszy na: papier, szkło, tworzywa i metale oraz na śmieci zmieszane. Z tyłu budynku w ogrodzonej przestrzeni ustawiono kontenery do segregacji selektywnej i śmieci zmieszanych oraz dodatkowo -specjalny pojemnik na tekstylia. Ten ostatni trafił do placówki dzięki współpracy z Fundacją EcoTextil, która nieodpłatnie go wypożyczyła i zapewniła odbiór składowanych w nim tekstyliów.Przystąpienie do segregacji to duże przedsięwzięcie wiążące się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń, a dla mieszkańców naszego Domu, czyli osób z niepełnosprawnością intelektualną, to podwójny wysiłek, żeby wszystko zapamiętać. Już w czerwcu podopieczni zostali zapoznani z zasadami segregacji śmieci, nadal przyswajają tą wiedzę podczas codziennych treningów umiejętności społecznych i zajęć terapeutycznych. Powoli zaczynają zwracać uwagę na to, co wyrzucają i gdzie – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor placówki.

Poza względami ekologicznymi, podjęcie decyzji o sortowaniu odpadów w ślesińskim DPS podyktowane było czynnikami ekonomicznymi. Odbiór segregowanych śmieci będzie kosztować placówkę dużo mniej, co w konsekwencji pozwoli zaoszczędzić ponad dwadzieścia tysięcy złotych rocznie.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.7
°C
64
%
20
km/h
0.0
mm
97
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń