infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Pijany kierowca spowodował kolizję

piątek Styczeń 4, 2019

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 56-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew.

Kompletnie pijany mężczyzna zjechał na przeciwległy pas i uderzył w pojazd jadący w przeciwnym kierunku. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Policjanci z kolskiej drogówki w czwartek 3 stycznia po godzinie 11:00 zostali wezwani do miejscowości Wrząca Wielka, gdzie miała miejsce kolizja drogowa. 56-letni kierowca VW Golfa, jadąc w stronę Brdowa, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd Chevrolet, którym kierowała 45-latka, poruszająca się w kierunku Koła. Pokrzywdzona od razu wyczuła od kierującego golfem woń alkoholu, odebrała mu kluczyki i natychmiast wezwała Policję. Kierowca VW Golfa znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Był tak pijany, że gdy na miejsce przyjechali policjanci, 56-latek spał za kierownicą. Nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego została pobrana krew do analizy. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Sprawca zdarzenia stracił prawo jazdy. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w wysokości 5 tys. zł.

Kolejny raz apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie. W wypadkach ranne zostają lub też giną osoby niewinne, które miały pecha i napotkały na swojej drodze nieodpowiedzialnego pijanego kierowcę. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialne korzystanie z dróg.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
61
%
25
km/h
0.0
mm
33
%