infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

O krok od tragedii w Młodojewie Parcele

wtorek Grudzień 10, 2019

10 grudnia dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Słupcy odebrał zgłoszenie o ulatniającym się gazie propan butan z butli w domu jednorodzinnym w m.ci. Młodojewo Parcele.

Bezzwłocznie na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Słupca oraz miejscowa jednostka OSP Młodojewo. Po dojeździe słupeckich strażaków okazało się, że w domu doszło do uszkodzenia reduktora od butli. Reduktor wyglądał na bardzo stary, a na pewno był bardzo zaniedbany, o czym świadczył jego wygląd. W domu znajdowała się babcia wraz z dwoma wnuczkami, które zdążyły ją obudzić i się razem ewakuować. Tylko dzięki czujności dziewczyn można powiedzieć, że nie doszło do tragedii, gdyż mierniki wykazały bardzo duże stężenie gazu w budynku. Jakikolwiek zapłon, nawet zwykłe włączenie światła, mogło doprowadzić do wybuchu i tragedii.

Pamiętajmy, żeby sprawdzać stan technicznych urządzeń gazowych w naszych domach. Reduktor to urządzenie, które nie poddaje się zbyt często kontroli, a powinno jego stan oceniać się przy każdej wymianie butli na nową.

W tym przypadku udało się uniknąć tragedii, ale należy pamiętać, że w domach za bezpieczeństwo odpowiedzialni jesteśmy sami, także należy dbać odpowiednio o butle z gazem i osprzęt, który do nich jest podłączony.

Tekst: mł.ogn. M.Nachowiak; Zdjęcia: PSP Słupca

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
17.2
°C
79
%
13
km/h
0.0
mm
72
%
Nadchodzące wydarzenia: