infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Nowoczesny system informacji pasażerskiej

piątek Listopad 15, 2019

Konińskie MZK inwestuje w nowoczesną informację pasażerską. Spółka rozpisała przetarg na zakup systemu, którego wartość szacowana jest na ok. 1,5 miliona zł. Otwarcie ofert 5 grudnia.

MZK planuje kupić i zainstalować na 9 przystankach tablice informacji pasażerskiej. Urządzenia mają umożliwiać wyświetlanie informacji odjazdowych oraz innych komunikatów, które wysyłane będą z centrum dyspozytorni. Dodatkowo, powinny być wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych - format MP3, informujący osoby niewidome o tym, ile minut zostało do przybycia pojazdu, o numerze linii i kierunku jazdy, poczynając chronologicznie od autobusów, które przyjadą najwcześniej. Komunikaty powinny być emitowane po wciśnięciu przycisku zainstalowanego na słupie, na którym zamontowana zostanie elektroniczna tablica informacyjna. Tablice zamontowane zostaną na przystankach: Spółdzielców-Rondo; Aleje 1 Maja; dwa przystanki na ul. Dworcowej; trzy miejsca na ul. Wyszyńskiego (m.in. przy Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych i na Glince); Chopina-Szeligowskiego oraz Wał Tarejwy-Kościelna. MZK chce też kupić autokomputery i urządzenia do 62 autobusów przewidzianych do obsługi systemu.

Jedną z funkcjonalności serwisu www będzie tzw. mapa ruchu, na której naniesione zostaną trasy linii autobusowych z przypisaniem gradacji kolorów zależnej od prędkości autobusów w danym zakresie czasu. Serwis ma umożliwiać wyświetlenie przebiegu danej linii autobusowej wraz wariantami i przystankami zarówno na mapie i w postaci listy.

Zakup realizowany jest w ramach projektu „Ekologiczny Konin - rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego”. Planowany start nowoczesnego systemu w Koninie – połowa przyszłego roku.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
21.7
°C
47
%
18
km/h
0.0
mm
0
%