infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Norwid w konińskiej bibliotece

piątek Marzec 22, 2019

Słowami poety rozpoczęto dziś XIII Liryczne spotkania z Norwidem.  Młodzież konińskich szkół przystąpiła  do konkursu recytatorskiego.

Pomysłodawczynią konkursu jest polonistka z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie Wioletta Kołecka. Uczniowie III LO w Koninie poprowadzili uroczystość. Podczas obrad komisji artystycznej w auli rozbrzmiewały muzyczne interpretacje utworów Norwida, wszyscy zebrani zapoznawali się z przygotowaną wystawą oraz korzystali ze słodkiego poczęstunku. Laureatami  zostali: I miejsce- Majewska Weronika z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, II miejsce- Mariusz Wieczorek z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, III miejsce- Kacper Danielski z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie.  Laureatów nagrodzono książkami oraz dyplomami. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy za udział i nagrody książkowe. Fundatorem nagród była Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie.

XIII Liryczne spotkania z Norwidem 2019 dobiegły końca, organizatorzy oraz młodzież III LO w Koninie zaprasza do udziału w następnej XIV edycji. Poezja, kultura, sztuka, to filary, na których trzeba budować osobowość i tożsamość młodych ludzi, gdyż to zaowocuje w ich dorosłym życiu, już jako dojrzałych Polaków.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
61
%
25
km/h
0.0
mm
33
%
Nadchodzące wydarzenia: