infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Nieletni bez uprawnień kierował samochodem i przekroczył prędkość

piątek Grudzień 14, 2018

10 grudnia br. na ul. Kaliskiej w Turku policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którego 16-letnia kierująca znacznie przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym.

Do tego kierowała bez wymaganych uprawnień. Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie Rejonowym w Turku. W dniu 10 grudnia br. w godzinach wieczornych na ul. Kaliskiej w Turku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód marki VW, którego kierująca jechała z prędkością 103 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W czasie kontroli okazało się, że kierująca, to 16-letnia mieszkanka naszego powiatu. Kierująca posiadała uprawnienia kategorii B1, które nie uprawniają do kierowania samochodem tego typu. Nieletnia trafiła pod opiekę ojca, a sprawą zajmie się teraz Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Turku. Przypominamy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do przepisów prawa i przeciwdziałają zagrożeniom jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Każdy, kto kieruje samochodem bez uprawnień, stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Kierowanie samochodem bez uprawnień na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu stanowi wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości 500 zł (dotyczy to osób, które ukończyły 17

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
13.3
°C
62
%
7
km/h
0.0
mm
81
%