infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Nawet 5 lat grozi 51-latkowi za kradzież portfela

poniedziałek Luty 25, 2019

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali 51-letniego mężczyznę narodowości romskiej podejrzanego o kradzież portfela.

Mężczyzna wykorzystując nieuwagę właściciela, zabrał z lady sklepowej portfel wraz dokumentami i pieniędzmi. Mieszkaniec Kłodawy odpowie za przestępstwo kradzieży, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W środę, 20 lutego br. na jednej ze stacji benzynowych w Kłodawie doszło do kradzieży portfela wraz z jego zawartością. O fakcie tym, pokrzywdzony poinformował Policję dzień później. Z jego relacji wynikało, że na moment pozostawił portfel na ladzie sklepowej. Gdy skończył wybierać produkty z półek, portfela już nie było. Ta krótka chwila nieuwagi wystarczyła złodziejowi, by zabrać cudzą własność. Pokrzywdzony stracił portfel, w którym znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze w kwocie ponad 700 złotych. Z zabezpieczonego monitoringu wynikało, że kradzieży dokonał najprawdopodobniej obywatel narodowości romskiej. W efekcie natychmiast podjętych działań, policjanci jeszcze tego samego dnia wytypowali i zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Kłodawy. Mężczyzna przyznał się, że wziął portfel z lady. Okazał też dowód nadania przesyłki, wyjaśniając, że portfel wraz z dokumentami przesłał listem poleconym do prawowitego właściciela.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Przypominamy. „okazja czyni złodzieja”. Przestrzegamy przed pozostawianiem wartościowych przedmiotów, torebek, dokumentów bez nadzoru w niezamkniętych pomieszczeniach, biurach czy poczekalniach. Nie należy również pozostawiać wartościowych przedmiotów w samochodach czy w koszykach rowerowych, które mogą skusić złodzieja.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
17.2
°C
61
%
12
km/h
0.0
mm
100
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń