infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Na co zwrócić uwagę kupując orbitrek do domowych ćwiczeń?

wtorek Maj 19, 2020

Orbitrek to przyrząd treningowy, który coraz częściej pojawia się w domowych siłowniach.

Jest to korzystny trend, szczególnie uwzględniając zalety takiego sprzętu. Orbitrek pozwala schudnąć, poprawić wydajność i zbudować kondycję fizyczną.

Orbitrek - zalety takiego rozwiązania

 

Orbitrek to przede wszystkim sprzęt, który posiada znacznie większą funkcjonalność niż na przykład rowerek stacjonarny. Jego konstrukcja to swego rodzaju fuzja kilku sprzętów – bieżni, steppera i roweru. Orbitrek zapewniać ma nam skuteczny trening, który angażuje dolne oraz górne (o czym warto pamiętać) partie mięśniowe i poprawia spalanie kalorii. Sam orbitrek jest znacznie skuteczniejszy niż steppery, bieżnia i rower razem wzięte. Trening na nim łączy korzyści, które odnieślibyśmy z używania wyżej wymienionego sprzętu, posiada też jednak taką zaletę, że w mniejszym stopniu obciąża stawy i pozwala na trening ramion i brzucha. Funkcjonalność orbitreka docenią przede wszystkim osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczna, osoby otyłe i starsze. Nie znaczy to jednak, że nie ma orbitreków dla profesjonalistów – najlepsze modele z pewnością znajdą swoje miejsce w domowej siłowni prawdziwego fana aktywnego trybu życia lub sportowca. Wystarczy wiedzieć jak wybrać odpowiedni orbitrek.

Orbitrek - jak wybrać? Rodzaje orbitreków

Zasadniczo istnieją trzy rodzaje orbitreków – orbitrek mechaniczny, orbitrek magnetyczny i orbitrek elektromagnetyczny. Posiadają one różne parametry. Chodzi tutaj głównie o sposób, w jaki generowany jest opór mający wpływ na intensywność treningu. Orbitrek mechaniczny korzysta z prostego mechanizmu – możemy ustawić tarcie za pomocą prostego pokrętła. Orbitrek magnetyczny to propozycja, która generuje opór dzięki magnesom. Pole magnetyczne to bardzo silne oddziaływanie, takie maszyny mogą zapewniać intensywny i wymagający trening, przy jednoczesnej świetnej żywotności. Najbardziej zaawansowane rozwiązanie to orbitrek elektromagnetyczny. Korzysta on z zalet orbitreka magnetycznego, dodane zostają do nich innowacyjne, technologiczne aspekty. Orbitrek elektromagnetyczny pozwala nam na wybór bardzo dużej ilości trybów treningowych, może dysponować trybem wspinaczki górskiej, naszpikowany jest sensorami i systemami analizy danych, sam zaś pracuje cicho i bardzo wydajnie przez wiele lat. Jeśli jesteśmy profesjonalistą, z pewnością powinniśmy wybrać ten ostatni. Osoby z ograniczonym budżetem zainteresują się orbitrekiem mechanicznym. Początkujący lub średniozaawansowani cenić sobie będą funkcjonalność orbitreka magnetycznego. Oczywiście, kluczowym parametrem jest wielkość orbitreka – musi się on przecież zmieścić w naszym domu. Jeśli przemyślimy zakup i dostosujemy go do swojego stopnia zaawansowania, możemy liczyć na błyskawiczną poprawę osiągów i kondycji.

Orbitrek - spalanie kalorii, trening profesjonalisty – wszystko w jednym przyrządzie

Jak wspomniane było wcześniej, największą zaletą orbitreka jest jego wszechstronność. Może on być wykorzystywany przez szeroką gamę osób, o różnych umiejętnościach, różnym stopniu zaawansowania i różnych celach treningowych. Orbitreki szczególnie przydają się w sportach, które wymagają doskonałej kondycji – na przykład piłka nożna. Jeśli interesuje nas ten temat, warto przeczytać poradnik - Orbitrek w treningu piłkarskim. Jaki sprzęt treningowy dla piłkarza? Dowiemy się z niego, dlaczego tak ważne w najpopularniejszym sporcie na świecie jest trenowanie przy użyciu tego przyrządu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
9.5
°C
74
%
9
km/h
0.0
mm
0
cm
90
%