infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Mowie nienawiści mówią stop

poniedziałek Sierpień 12, 2019

Organizatorzy Marszu Tolerancji zabierają głos w sprawie urodzinowego wpisu radnego PIS na Facebooku. Protestują przeciwko brakowi szacunku i nietolerancji.

W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi, na temat złożenia przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poprzez wpis na Facebooku o treści „Wszystkiego Najlepszego, zdrowia, a potem spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej ZARAZY (…)” czujemy się w obowiązku zabrać głos w tej sprawie-mówią organizatorzy. Wpis to dzieło radnego  Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, mieszkańca Konina, który składał życzenia urodzinowe radnemu  Rady Miasta Konina.  To jawny przykład mowy nienawiści. Jako organizatorzy II Marszu Tolerancji w Koninie, nie godzimy się na używanie języka, który nawołuje do agresji i do "wytępienia" wobec określonej grupy społecznej. Zdajemy sobie sprawę, że nasze poglądy mogą się różnić, jednakże o różnicach można dyskutować, używając języka, który nikogo nie rani-czytamy w oświadczeniu. Nie zgadzamy się na „tępienie" kogokolwiek. Naszym zdaniem wszyscy jesteśmy równi wobec siebie bez względu na poglądy, wyznanie czy wygląd-dodają.

Organizatorzy marszu wyjaśniają, że radny jest osobą publiczną, wybraną w demokratycznych wyborach jako przedstawiciel mieszkańców Wielkopolski oraz Konina i powinien działać w interesie całego społeczeństwa

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
25.1
°C
40
%
13
km/h
0.0
mm
0
%
Nadchodzące wydarzenia: