infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Meksyk – wypoczynek wśród tajemniczych Majów

środa Lipiec 24, 2019

Meksyk to państwo położone w Ameryce Północnej. Na południu graniczy z Gwatemalą i Belize, na północy z USA, na wschodzie styka się z Oceanem Spokojnym a na wschodzie z Zatoką Meksykańska.

Jest to kraj położony w dwóch strefach klimatycznych. Północna oraz środkowa cześć znajduje się w pasie klimatu zwrotnikowego, który jest suchy i gorący. Deszcz pojawia się tutaj rzadko, a wśród roślin dominują gatunki odporne na susze. Południowa cześć Meksyku znajduje się w zasięgu klimatu podrównikowego. Charakteryzuje się on odrobinę niższymi temperaturami, częściej pada też deszcz, dzięki czemu świat roślin jest tu zdecydowanie bardziej bogaty. Meksyk to kraj kontrastów, każdego dnia nowoczesność spotyka się tutaj z tradycją. Ogromne metropolie tętniące życiem przez cały dzień i noc sąsiadują z małymi osadami, w których mieszka się dużo spokojniej. Jednak zdecydowana większość kraju to pustkowia, ogromne tereny, na których rządzi natura. Meksyk to kraj wyjątkowej przyrody, bogatej kultury i niezwykłych tradycji. Znaleźć tu można ślady społeczeństw prekolumbijskich pozostawione przez Majów i Azteków. Niezwykłe budowle nadal stanowią zagadkę dla odwiedzających je turystów i naukowców. Meksyk to także zachwycające swą egzotyczną urodą plaże, na których można odpocząć po całym dniu zwiedzania.

Panama City i Kanał Panamski

Panama City stanowi początek podróży dla wielu osób przybywających do Panamy. Położone w najwęższym miejscu Ameryki Południowej miasto nazywane jest „Małym Miami”. Swą nazwę zawdzięcza znajdującym się w mieście drapaczom chmur. Niektóre z nich stoją wręcz nad samym brzegiem oceanu. Panama City to nie tylko nowoczesne centrum, ale także miasto z długą i bogatą historią. Casco Viejo, czyli zabytkowa część Panamy to dowód dawnej świetności tego miejsca. Najstarsze budynki powstały tutaj pod koniec XVII w. a całe Casco Viejo zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tutaj zabytkowe kościoły, domy w stylu kolonialnym czy muzea. Będąc w mieście, warto udać się na targ rybny, który jest pełen lokalnych gatunków ryb i owoców morza.  Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Panamie jest Kanał Panamski, łączy on Ocean Spokojny z Atlantykiem. Budowa kanału rozpoczęła się w 1904 r. , a 10 lat później przepłynął przez niego pierwszy statek. Jego łączna długość to 80 kilometrów, którą statki pokonują w ok. 10 godzin. Wybudowany przez Amerykanów kanał to system śluz, zapór i torów wodnych, który umożliwia w znaczny sposób zmniejszyć czas podróży. Proces pokonywania śluz przez ogromne kontenerowe jest niesamowitym spektaklem dla obserwatorów.

Cancún

Jest to meksykańskie miasto położone na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Zostało ono założone w latach 60. XX w. w jednym celu, żeby konkurować z Acapulco o miano najlepszej miejscowości wypoczynkowej w Meksyku. Jest to karaibski raj z egzotycznymi plażami, lazurowymi lagunami i mnóstwem wakacyjnych atrakcji. Poza szerokimi, piaszczystymi plażami Cancún oferuje również bogatą ofertę skierowaną do osób lubiących aktywnie spędzać czas. Jest to centrum sportów wodnych, wśród których najpopularniejsze jest nurkowanie. Obecnie Cancùn jest najbardziej ekskluzywnym kurortem nadmorskim w całym Meksyku. Poza wypoczynkiem region ten oferuje również ciekawe miejsca do zwiedzania. Odnajdziemy tutaj tajemnicze piramidy i świątynie Majów, które często skryte są w tropikalnej dżungli. Więcej informacji znajdziesz wpisując w Internecie frazę: Meksyk atrakcje turystyczne.

Mexico City

Miasto Meksyk jest stolicą państwa o tej samej nazwie. Położone w wyżynnym centrum kraju uznawane jest za jedno z największych miast na świecie. Uwzględniając obszar metropolitalny, liczba mieszkańców wynosi 19,2 mln osób. Jest to miasto posiadające niesamowitą energię, ciągle coś się w nim dzieje, jest gwarno, tłoczno i panują wieczne korki. Ze względu na klimat warto odwiedzić to miejsce, jest ono pełne zabytków, niezwykłej kultury i dobrego jedzenia. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest Catedral Metropolitana. Jest to imponujących rozmiarów kościół położony w samym centrum miasta. Tak jak całe Mexico City zbudowano go na dnie wyschniętego jeziora. Grząski grunt nie jest w stanie utrzymać takiego ciężaru i budynku po prostu się zapadają, co można zaobserwować na przykładzie tego kościoła. Ponadto będąc w Meksyku, warto odwiedzić Pałac Narodowy, Plac Konstytucji, czy ruiny Wielkiej Świątyni. Miasto Meksyk jest początkiem podróży dla wielu odwiedzających ten kraj, jeśli też się tam wybierasz koniecznie sprawdź wszystkie wycieczki dostępne na stronie https://logostour.pl/kraje/meksyk.

Meksyk i cała Ameryka Środkowa to miejsca łączące w sobie wybitne walory wypoczynkowe z ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno osoby ceniące sobie wygodny odpoczynek na plaży jak i osoby szukające bardziej aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Prastare indiańskie miasta to raj dla szukających przygody eksploratorów, a oceany pełne egzotycznych roślin i zwierząt są idealnym miejscem dla miłośników nurkowania.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
20.6
°C
49
%
19
km/h
0.0
mm
0
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń