infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Medale dla konińskich szermierzy

poniedziałek Październik 19, 2020

Na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików dwa medale zdobyli zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego.

W turnieju indywidualnym brązowy medal zdobył Filip Radoch. W walkach grupowych odniósł 6 zwycięstw i został rozstawiony z nr 1. W walce o 32 miał wolny los, w walkach pucharowych odniósł 3 kolejne zwycięstwo, by w półfinale ulec Krzysztofowi Dowgierdowi. W turnieju indywidualnym dziewcząt 15 miejsce zdobyła Hanna Skiba, która jeszcze rok będzie młodziczką. W turnieju drużynowym zawodnicy KKSz zostali rozstawieni z nr 2, by ostatecznie zdobyć srebrny medal. Bardzo dobrze spisały się nasze szablistki, które zajęły 5 miejsce.