infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Marketing w sieci – czego unikać?

środa Czerwiec 19, 2019

Będąc właścicielem małej firmy czy początkującym blogerem, bardzo trudno będzie w szybkim tempie przebić się przez konkurencję, która od lat wiedze prym na internetowym rynku.

Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych form marketingowych (reklamy w telewizji, radiu, prasie), tak samo w sieci nie każdy może pozwolić sobie na duże kampanie pożerające niemały budżet. Jednak w przeciwieństwie do starszych mediów w Internecie nawet raczkujące marki mają duże szanse na zdobycie popularności.

Jednak zdarzają się przypadki stron, które mimo stosowanie się do powyższych wytycznych, nie mogą odnieść zamierzonego celu, a wręcz przeciwnie ich działalność szybko dobiega końca. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy zaufamy złej agencji SEO, która zamiast pomóc firmie, wyrządza więcej szkód niż pożytku. Bez posiadania odpowiedniej wiedzy nie jesteśmy w stanie osiągnąć pozytywnych rezultatów. W sieci można znaleźć oszustów, którzy tylko czekają, aż ktoś podejmie z nimi współpracę. Dlatego przed podpisaniem umowy między firmą a agencją należy dokładnie zweryfikować, czy są to profesjonaliści, znający się na oferowanych usługach. Warto dowiedzieć się, jak przebiegały wcześniejsze współprace agencji z innymi markami, sprawdzić opinie w sieci i zaczerpnąć informacji wśród innych działających na rynku agencji.

Do drugiej kategorii działań zalicza się przede wszystkim interakcję z klientami, odpowiadanie na ich zapytania, informowanie o bieżących sprawach, dzięki czemu zacieśnia się więź pomiędzy firmą a odbiorcą, co w rezultacie pomaga stworzyć stałą grupę odbiorców, korzystających z oferty marki. Ostatnim działaniem są wszelkiego rodzaju akcje promocyjne, konkursy, reklama witryny na innych, popularniejszych stronach, aktywność na portalach społecznościowych.

Skuteczna promocja składa się z trzech podstawowych działań. Pierwszym z nich są procesy, którymi zajmują się specjaliści od pozycjonowania. Niezależnie czy chcesz wykonać pozycjonowanie stron poznan na silesianseo.plczy też seo konin. Do ich zadań należy między innymi publikacja oryginalnych treści zawierających słowa kluczowe oraz budowanie bazy linków.

Drugą sytuacją, przez którą szanse na skuteczną promocję maleją, jest niewłaściwe prowadzenie kont firmy na social media. Facebook jest portalem pochłaniającym czas milionów ludzi na całym świecie, dlatego ważne, aby i nasza strona była miejscem, w którym internauci mogą wyrazić swoje zdanie oraz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Ostatnim czego należy unikać, jest wiara w to, że samodzielnie będziemy w stanie zająć się optymalizacją i marketingiem strony. Jeśli na poważnie myślimy o wejściu na rynek i stałym utrzymaniu, to warto powierzyć te zadania specjalistom, którzy zajmą się wszystkim od podstaw i stworzą platformę, dzięki której marka odniesie sukces.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
61
%
25
km/h
0.0
mm
33
%
Nadchodzące wydarzenia: