infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Licheń. XXII Dzień Judaizmu

środa Styczeń 16, 2019

Słowa zaczerpnięte z księgi proroka Ozeasza „Nie przychodzę, żeby zatracać" stanowią hasło XXII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

W obchody włącza się także Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. W licheńskim sanktuarium obchody XXII Dnia Judaizmu rozpoczną się o godz. 17.00 uczestnictwem w okolicznościowym nabożeństwie biblijnym w Kaplicy Serca Jezusowego w intencji dialogu z Żydami( bazylika górna). W tym czasie wierni, którzy zechcą wziąć udział w modlitwie, wysłuchają wybranych fragmentów Pisma Świętego oraz zaśpiewają psalmy. Po zakończonym nabożeństwie, o godz. 18.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, zostanie odprawiona msza św.
Dzień Judaizmu został ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997. Jego celem jest pomoc katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa. W myśl założeń KEP, Dzień Judaizmu ma przybliżać nauczanie Kościoła po II Soborze Watykańskim na temat Żydów i ich religii oraz ukazywać antysemityzm jako grzech. Każdego roku centralne obchody Dnia Judaizmu organizuje inna diecezja w Polsce. W tym roku jest to Archidiecezja Łódzka.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.3
°C
64
%
13
km/h
0.0
mm
34
%
Nadchodzące wydarzenia: