infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Kucharze z ZSEU z Żychlina w ogólnopolskim projekcie

sobota Marzec 2, 2019

Grupa uczniów z  technikum żywienia i usług gastronomicznych z ZSEU w Żychlinie  bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Kreatywne warsztaty lodowe z Scholler Ice Cream".

Projekt jest wieloetapowy i trwa od stycznia do czerwca stawiając przed uczniami i nauczycielami wiele wyzwań. W pierwszym  etapie projektu wszystkie szkoły  biorące w nim.udział otrzymały zadanie stworzenia kreatywnego deseru lodowego. W Żychlinie grupa pracującą pod okiem Katarzyny Hryciuk, nauczycielki przedmiotów zawodowych stworzyła deser na bazie różnych rodzajów czekolady, galaretka  z kwaśnej smietany i lodów, który   został zauważony i doceniony przez organizatorów konkursu. Nagrodą dla młodzieży były bilety wstępu  na najsłodsze Targi EXPO Sweet odbywające się w Warszawie i dofinansowanie wyjzadu przez organizatorów.  Dzięki temu młodzież  zapoznała sie z  nowinkami cukierniczymi oraz zaprezentowanymi na stanowiskach urządzeniami cukierniczo-piekarniczymi.

Przed uczniami kolejne zadanie: stworzenie kolażu zdjęć wraz z hasłem promującym firmę Schöller Ice Cream podczas targów oraz umieszczenie go na facebooku „Kreatywne warsztaty lodowe z Schӧller ice cream”. Szkoła, która otrzyma najwięcej polubień pod swoim kolażem, otrzyma w czerwcu zamrażarkę pełną lodów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
59
%
18
km/h
0.0
mm
58
%
Nadchodzące wydarzenia: