infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Konińscy strażacy uratowali kobietę z pożaru

piątek Maj 3, 2019

Szybkie zgłoszenie, właściwe dysponowanie i szybie przybycie na miejsce zdarzenia oraz podjęte działania pozwoliły uratować 93-letnią kobietę z pożaru.

1 maja 2019 r. tuż przed godz. 3.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym (wieżowiec) przy ul. Tuwima w Koninie. Po przybyciu na miejsce stwierdzono ogień wydobywający się z okien mieszkania na drugim piętrze budynku. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego wyważyli drzwi do mieszkania. Po wejściu do środka panowało silne zadymienie oraz okazało się, że przy drzwiach wejściowych leży nieprzytomna kobieta, którą natychmiast ewakuowano na zewnątrz
i udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie kolejni strażacy przystąpili do gaszenie pożaru. Dalsze działania polegały na przewietrzeniu mieszkania oraz klatki schodowej. Poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpitala. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Chorzeń.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 1

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
61
%
25
km/h
0.0
mm
33
%
Nadchodzące wydarzenia: