infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

wtorek Październik 26, 2021

Od 30 października do 1 listopada MZK uruchamia 3 dodatkowe linie specjalne dojeżdżające do cmentarzy.

Wprowadzone zostaną również zmiany na trasach linii 57 i 58, związane z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ulicy Kolskiej.  Autobusy tych linii, jadąc w kierunkach Brzeźno i Szczepidło, będą omijały przystanek Cmentarz Kolska. Pasażerów linii 58 prosimy o korzystanie z przystanku Europejska na ulicy Kolskiej pod estakadą- informuje MZK.Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na przystankach oraz na stronie www.mzk-konin.com.pl

W rejonie konińskich nekropolii przy ulicy Staromorzysławskiej oraz cmentarza przy ulicy Kolskiej, wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu, ustanawiająca ruch jednokierunkowy na wybranych fragmentach. Na ulicy Staromorzysławskiej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Działkowej, jednak przejazd autobusów komunikacji miejskiej będzie możliwy w obu kierunkach.

Ulica Kolska od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania ze Świętojańską, będzie drogą jednokierunkową, z wjazdem od Trasy Warszawskiej. Prawy pas jezdni będzie przeznaczony wyłącznie dla autobusów. Na powstałym buspasie autobusy MZK będą się zatrzymywały na przystanku tymczasowym naprzeciwko głównej bramy cmentarza oraz na stałym przystanku Cmentarz Kolska. Natomiast autobusy linii 57 i 58 jadąc w kierunku Szczepidło i Brzeźno, pojadą objazdem przez Wał Tarejwy i Warszawską i nie będą zatrzymywać się koło cmentarza przy Kolskiej.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
-4.0
°C
86
%
20
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%