infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Kolejny poniedziałek i kolejne wypadki

wtorek Październik 27, 2020

Trzy osoby zostały poszkodowane w dwóch wypadkach, do których doszło 26 października 2020 r. na terenie powiatu konińskiego. 

Zgłoszenie o pierwszym zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie przed godz. 17.00. Na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Pilich, gmina Skulsk samochód osobowy wypadł z drogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano samochód Audi leżący na dachu w przydrożnym rowie, którym podróżowały dwie osoby. Działania strażaków polegały na udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączeniu zasilania w pojeździe. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowane osoby do szpitala. Około godz. 19.30 doszło do kolejnego wypadku. Tym razem na drodze krajowej nr 92
w miejscowości Kawnice Kolonia, gmina Golina doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce ustalono, że samochodem BMW podróżowała jedna osoba, natomiast Mazdą dwie osoby. BMW znajdowało się w przydrożnym rowie, natomiast Mazda na jezdni blokując ruch w obu kierunkach. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili kierującej BMW kwalifikowanej pierwszej pomocy, która następnie została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
-2.2
°C
89
%
2
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%