infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Kacper Koszal z Konina został Vice Mistrzem Polski w IRON MAN na dystansie długim

wtorek Wrzesień 7, 2021

Kacper Koszal na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomiczno -Usługowych w Żychlinie.

Podczas Iron Mana musiał pokonać dystans 3,8 km  (160 długości basenów)  płynąc w Nogacie, następnie przesiadł się na rower, na którym pokonał 180km i przebiegł maraton 42 km i 200 m. W sumie zajęło mu to 9h 21 min 5s. Srebrny medalista IRON MAN startował w kategorii amatorów, gdzie zawodnicy uprawiają sport pracując jednocześnie zawodowo. Treningi mistrza to średnio 12h w tygodniu, ale zdarzały się również tygodnie, gdzie treningi zajmowały po 25 godzin tygodniowo, a przygotowania to autorski program Kacpra. Na podstawie własnych doświadczeń to on przygotowuje swoich podopiecznych do startów w triatlonie.