infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Jubileuszowe kwalifikacje

czwartek Luty 14, 2019

Kwalifikacje wokalistów do jubileuszowego 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie rozpoczną się 28 lutego.

W czasie 39. dotychczasowych edycji na deskach konińskiego festiwalu artystyczne umiejętności zaprezentowało około 140 tysięcy artystów od 5 do 16 lat. W czasie czterodniowych kwalifikacji (28 lutego – 3 marca 2019) swój talent i umiejętności zaprezentuje na scenie Konińskiego Domu Kultury 456 młodych wokalistów w wieku do 16 lat (wśród nich 34 zespoły wokalne). Najmłodsi: Helenka Frysiakówna z Konina, Ewelinka Strzadałówna z Bielska Białej i Julek Łojek z Gorzkowic mają po 4 lata. Największą grupę stanowić będą najstarsi (14-16 lat) wokaliści – 165. Repertuar prezentowany przez wokalistów zapowiada się bardzo różnorodnie; przeważać będzie rodzima twórczość kompozytorska, choć, jak co roku, zabrzmi sporo przebojów anglojęzycznych, pojawią się  również francuskie, włoskie, rosyjskie, niemieckie.

Liczna będzie też ekipa z Konina- 33 osoby.

O tym, kto z nich zakwalifikuje się do 40. Festiwalu, zadecyduje jury, w którym pracować będą: Beata Przybytek i Wojciech Myrczek - wokaliści i pedagodzy z Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Jerzy Petersburski – pianista, kompozytor, zawodowo związany z TVP, Paweł Zielak – muzyk-saksofonista, aranżer i kompozytor z Konina, sekretarzem jury będzie Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego w KDK. Jurorzy ocenią także prezentacje nadesłane przez wykonawców zagranicznych. Na stronie www.festiwaldzieciecy.pl publikujemy program i kolejność prezentacji.

Za miesiąc odbędą się kwalifikacje zespołów tanecznych. A 5 czerwca zabrzmi tradycyjnie „koziołkowy” sygnał, otwierający największą, nie tylko w Polsce, dziecięcą imprezę artystyczną – 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Laureatów 40. Festiwalu poznamy w czasie koncertu galowego 9 czerwca.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
18.9
°C
74
%
10
km/h
0.0
mm
52
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń