infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Jak zrezygnować z ubezpieczenia OC?

poniedziałek Październik 25, 2021

Posiadanie na własność samochodu, oprócz tego że zdecydowanie ułatwia nam życie, nakłada na nas także różnego rodzaju obowiązki.

Własne cztery kółka to szybsze dotarcie do pracy lub na uczelnię, możliwość zrobienia za jednym podejściem dużych zakupów, czy też sprawny wyjazd na wakacje w dogodnych dla nas warunkach. W przypadku własnego samochodu trzeba dołożyć wszelkich starań, by był on zawsze sprawny oraz bezpieczny w użytkowaniu. Samochód powinien też zawsze posiadać polisę ubezpieczeniową OC, która to polisa obowiązkowa. Warto tutaj przypomnieć o fakcie wypowiedzenia umowy OC, jeśli stwierdzimy, że możemy znaleźć lepszą ofertę u innego ubezpieczyciela.

Wypowiedzenie OC - co warto wiedzieć?

Wypowiedzenie umowy OC jest naszym prawem, z którego czasem warto skorzystać. Może się bowiem okazać, że nowe OC od innego towarzystwa ubezpieczeniowego okaże się dla nas lepszym rozwiązaniem. Umowę OC można dość łatwo wypowiedzieć, a w obecnych czasach można to także zrobić za pośrednictwem Internetu. Jeśli więc wypowiedzenie umowy OC jest dla nas istotną sprawą, to koniecznie powinniśmy odwiedzić stronę sieciową: https://wypowiadamoc.pl/. Znajdziemy tam sporo istotnych wiadomości oraz podpowiedzi, dzięki którym wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC stanie się bajecznie proste. Pamiętajmy jednak, że umowę ubezpieczenia OC trzeba posiadać, jeśli się jest właścicielem samochodu, który się porusza po drogach. Nową umowę OC trzeba więc zawrzeć "na zakładkę", tak by ubezpieczenie było cały czas w mocy. Odwiedzając wyżej wymienioną witrynę internetową, znajdziemy tam wzór wypowiedzenia umowy OC, który należy wypełnić, by zmienić nasze OC na bardziej korzystne rozwiązanie. Postępowanie z umowami OC jest opisane w specjalnej ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dzięki odpowiedniemu postępowaniu możemy liczyć, że w razie czego znajdziemy wsparcie, np. w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, czy też innych ciałach stojących na straży sprawnie działającego OC.

Wypowiedzenie umowy OC - nie taki diabeł straszny, jak go malują

W przypadku, gdy np. nabywamy auto na rynku wtórnym, możemy korzystać z polisy OC zbywcy pojazdu, ale możemy także sięgnąć po inną umowę od podmiotów zrzeszonych w Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Warto więc postępować zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, bo to nam zagwarantuje bezpieczeństwo oraz spokojny sen. W wyżej wymienionej witrynie polisę OC wypowiemy dosłownie w kilka minut. Pamiętajmy także o tym, że np. niewypowiedziana polisa OC zbywcy samochodu czy też nasza stara polisa OC, są przedłużane automatycznie. Warto więc prawidłowo wypowiedzieć umowę OC zawartą, np. na odległość. W tym z pewnością pomoże nam ta specjalistyczna witryna. W niektórych sytuacjach można więc spokojnie dostosować ubezpieczenie OC samochodu do naszych aktualnych potrzeb, jeśli nawet dotychczasowa polisa OC przedłużyła się z automatu. Chcesz zmienić ubezpieczyciela na lepszego? Nic prostszego - skorzystaj z podpowiedzi, które tam znajdziesz. Należy więc dokładnie wiedzieć, co powinno zawierać wypowiedzenie umowy OC i te informacje także tam błyskawicznie znajdziemy. Nowa umowa ubezpieczenia może się okazać korzystniejsza niż jej poprzedniczka, a więc warto o tym z pewnością pomyśleć - jak najszybciej. Dostarczenia wypowiedzenia OC należy dokonać w prawidłowych terminach, tak by np. wypowiedzenie polisy zbywcy dotarło do ubezpieczyciela zgodnie z prawem. Po wypowiedzeniu OC z pewnością otrzymamy nową polisę, która pozwoli nam w pełni korzystać z naszego pojazdu przez kolejne lata.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
-4.0
°C
85
%
21
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%